loading...

Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Salezjanie

Zamknij wpis

Wieści z lądzkiego seminarium

W zeszłotygodniowy weekend (16-18 marca) nasze lądzkie seminarium niemal doszczętnie opustoszało. Od soboty do poniedziałku przebywaliśmy w Szczecinie. W IV Niedzielę Wielkiego Postu, nazywaną Laetare, byliśmy w placówkach Salezjańskich, gdzie dzieląc się swoim życiem i powołaniem do życia zakonnego modliliśmy się, by Bóg wzywał nowych ludzi do głoszenia Ewangelii na całej ziemi. 

Wieczorem tego dnia nasza salezjańska grupa teatralna, wystawiła spektakl pt. Ksiądz Jerzy. Modlitwa Ostateczna, dla ludzi przybyłych z całego Szczecina. Sztuka ta została odegrana w auli Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu.

W poniedziałek 19.03 przeżywaliśmy Uroczystość św. Józefa w szkole na Ku Słońcu, gdzie razem z uczniami obchodziliśmy dzień Patrona ich szkoły. Z dziećmi ze szkoły podstawowej uczestniczyliśmy we Mszy świętej, po której miały miejsce zabawy, tańce i śpiewy przygotowane przez alumnów WSDTS. W tym samym czasie, w Eucharystii uczestniczyła młodzież gimnazjalna i ponad gimnazjalna. Mszy świętej przewodniczył ks. Rektor Ryszard Sadowski SDB, który wygłosił także Słowo Boże. Następnie uczniowie mogli zobaczyć przedstawienie w wykonaniu seminarzystów pt. Tutaj jest dobrze, mówiące o błogosławionych oratorianach z Poznania.

Część współbraci z ks. Prorektorem Mariuszem Chamarczukiem SDB, weekend spędzili w Berlinie w Polskiej Misji Katolickiej, prowadzonej przez salezjanów z inspektorii warszawskiej. Uczestnicząc w Mszach świętych głosili Słowo Boże, opowiadali o seminarium oraz dawali świadectwo życia i swojego powołania.

kl. Jarosław Krzysztonek SDB & kl. Marek Bochoń SDB

 

za: www.wsdts.pl
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl