loading...

Czwartek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Augustyna Zhao Rong i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Salezjanie

Zamknij wpis

Wizytacja Radcy ds. Misji ks. Vaclava Klementa

W dniach 6-7 kwietnia Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie, gościło Radcę do spraw Misji księdza Vaclava Klementa. Przybył on przede wszystkim po to, aby spotkać się ze współbraćmi z inspektorii krakowskiej.

Inspektoria pw. św. Jacka, przeżywa od jakiegoś czasu wizytację nadzwyczajną, którą – na zlecenie Księdza Generała – przeprowadza właśnie ks. Vaclav Klement. Spotkania indywidualne przebiegały w braterskiej atmosferze, podczas których każdy mógł zamienić kilka zdań z księdzem Radcą. Mimo, iż ksiądz Klement pochodzi z Czech, był na misjach w Korei i mieszka we Włoszech, to dobrze posługuje się językiem polskim. Ksiądz Vaclav spotkał się również ze współbraćmi z Okręgu Wschodniego. Pierwszy dzień wizytacji zakończyła Uroczysta Liturgia Wielkiego Piątku.

Sobota od samego rana była bardzo pracowita dla księdza Radcy. Pierwsze spotkanie odbyło się razem z młodymi koadiutorami. Kolejne spotkanie było przełomowe. Uczestnicy koła misyjnego, które zaczyna stawiać pierwsze kroki w lądzkim seminarium, mogli na samym początku swojej działalności porozmawiać z osobą, która na tematy misyjnego charyzmatu Księdza Bosko wie bardzo dużo. Ksiądz V. Klemnet wyraził swoją radość z naszego zainteresowania na rzecz misji. Ostatnie słowa w czasie wizytacji, zostały wypowiedziane do członków Salezjańskiej Grupy Medialnej Art. 43. Podczas spotkania, ks. Radca pogratulował młodym salezjanom zaangażowanym w środki masowego przekazu dotychczasowych osiągnięć, których się podjęli. Podkreślił, że grupy medialne Art. 43 w różnych placówkach salezjańskich, założone przez młodych salezjanów w Polsce, to ruch. Ruch, który poprzez swoją działalność nie tylko niesie Ewangelię, ale także tworzy kulturę i edukuje w zakresie życia społecznego.

kl. Mateusz Sigiel SDB

za: www.wsdts.pl
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl