loading...

XVIII Niedziela okresu zwykłego | Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża | czytania na dziś

Imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Salezjanie

Zamknij wpis

Wrocław u Twardogórskiej Pani

W dniu 6 października miał miejsce, po raz kolejny, dzień wspólnoty Inspektorii pw. św. Jana Bosko. Spotkanie to, które odbyło się w Twardogórze, zgromadziło bardzo wielu salezjanów, ich rodziny, przyjaciół oraz współpracowników salezjańskich. Wszyscy wzięli udział w uroczystej Mszy świętej oraz wspólnym obiedzie.

6 października salezjanie inspektorii wrocławskiej wraz z rodzicami, krewnymi, przyjaciółmi oraz współpracownikami salezjańskimi zgromadzili się u tronu twardogórskiej Maryi Wspomożycielki Wiernych. Ideą owego spotkania była przede wszystkim chęć wyrażenia wdzięczności Bogu za otrzymane łaski. Wspólnej Eucharystii przewodniczył ks. Mieczysław Piłat, pierwszy przełożony Inspektorii pw. św.  Jana Bosko. Modlitwy w szczególny sposób kierowane były za wszystkich salezjanów, którzy w tym roku przeżywają swoje jubileusze życia zakonnego czy też kapłańskiego. Słowo Boże rozważył obecny inspektor, ks. Alfred Leja. Kaznodzieja podkreślił rolę formacji rodzinnej w życiu salezjanów. Odwołał się także do słów Tomasza a Kempis, zwracając uwagę na to, iż zakonnik powinien mieć w sobie dystans do tego, co proponuje mu świat, a co oddala go od Boga.

 Po Mszy Świętej nowicjusze salezjańscy zaprezentowali krótki spektakl teatralny, poświęcony błogosławionym oratorianom z Poznania. Okazją do przybliżenia historii pięciu wychowanków z oratorium salezjańskiego jest przypadająca w tym roku 70. rocznica ich męczeńskiej śmierci. Całe spotkanie zakończyło się wspólnym obiadem, podczas którego w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze mogliśmy przedłużyć nasze świętowanie.    
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl