Jeszcze raz publikujemy wspomienie ks. Stanisława Kozery. Ostatnie wspomnienie zostało zamieszczone z błędami (bez cytatów) przez co nie było czytelne.

">
loading...

Piątek XII tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Tomasza Apostoła | czytania na dziś

Imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy

Salezjanie

Zamknij wpis

Wspomnienie ks. Stanisława Kozery (poprawione)

Jeszcze raz publikujemy wspomienie ks. Stanisława Kozery. Ostatnie wspomnienie zostało zamieszczone z błędami (bez cytatów) przez co nie było czytelne.

 

„Widzisz księże, słowa dotrzymałem!”

 

Z wielkim bólem przeżywamy śmierć księdza Kazimierza Lewandowskiego. Płyną modlitwy i wspomnienia z różnych stron Polski!

Dziękując Bogu za tak wspaniałe kapłaństwo mego salezjańskiego brata, dziękuję zarazem Opatrzności, że i ja na mojej salezjańskiej drodze spotkałem właśnie Jego! Dzisiaj poczytuję sobie za zaszczyt mianować go Prezesem Ministrantów w Pile! Dziękuję mu już po śmierci, że był łaskaw zaprosić mnie ze Słowem Bożym w trzecią niedzielę czerwca 1974 roku na jego Mszę prymicyjną! Tu przy ołtarzu św. Rodziny padły te słowa, które czytamy w tytule, bowiem ks. Kazimierz w dziękczynieniu pod koniec Mszy św. przypomniał mi nasz ministrancki kulig z 1963 roku, jaki mieliśmy w lesie za ulica Poznańską: „Pamiętam - mówił ks. Kazio -  jak szaleliśmy na sankach dość długo. Strasznie zmęczonym głosem zawołałeś: - koniec kuligu! Wtedy sapiąc, kaszląc, trzymając się za serce zawołałeś: - O Boże, Boże! Ledwo żyję! Ach! Gdybym tu teraz padł i oddał Bogu ducha? Któż by się o was zatroszczył! W głębokiej ciszy odważyłem się podejść do ciebie i powiedziałem: - Księże Stanisławie! Ja, prezes grupy ministranckiej, zgłaszam się, żeby iść w twoje ślady! Pamiętasz, jak zaczął się śmiać Bolek Leciej i wtedy wszyscy gruchnęli śmiechem?

 

Dziś widzisz, że ja słowa dotrzymałem!

 

Dodać jednak trzeba, że na miejscu, w którym on tak zawołał na kuligu, dzisiaj znajduje się salezjańska szkoła św. Jana Bosko! Warto by było tam więcej o nim wspominać i opowiadać piękne obrazki z jego życia dla młodzieży! Ten mój dzisiejszy, pisany w dniach naszej wielkiej żałoby i modlitwy gdzieś jeszcze by się wcisnął!!!

 

 

 

ks. St. Kozera

Wschowa, 29.03.2011 r.
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl