loading...

XXIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Salezjanie

Zamknij wpis

Zawierznie Niepokalanej

8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, wspólnotową Mszą św. o godzinie 7 zakończyły się, trwające od 5 grudnia, rekolekcje dla nowicjuszy ze wspólnoty św. Michała Archanioła w Woźniakowie. 

Podczas tej Eucharystii kandydaci na przyszłych salezjanów zawierzyli swoje całe życie Maryi Niepokalanej. Własne „tak” wypowiedziane Matce Boga i ludzi powtórzyli także obecni salezjanie, co było odpowiedzią na myśl przekazywaną przez ks. Rekolekcjonistę Adama Węgrzyna sdb, by wracać na nowo do pierwszego zapału, miłości i wierności, do tych wszystkich szczerych chęci, które kierują młodym człowiekiem decydującym się poświęcić swoje życie Bogu w Zgromadzeniu Salezjańskim. Na zakończenie, ks. Dyrektor i Magister Adam Homoncik wyraził swoją wdzięczność ks. Węgrzynowi za przeprowadzenie rekolekcji oraz Miesięcznego Dnia Skupienia. W te podziękowania włączyli się także nowicjusze, dla których to rekolekcyjne triduum był okazją do modlitwy, osobistego spotkania z Chrystusem i dobrego przygotowania się do złożenia Aktu Zawierzenia Maryi, który stał się ważnym momentem w historii ich życia. 

Nowicjusz Grzegorz Chmieliński
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl