loading...

Poniedziałek XVIII tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Wawrzyńca | czytania na dziś

Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Salezjanie

Zamknij wpis

Złoty Jubileusz kapłaństwa

2 grudnia, w pierwszą niedziele Adwentu, w kaplicy rektoralnej pw. Maryi Wspomożycielki Wiernych, która znajduje się przy Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie, wspólnota seminaryjna uczestniczyła we Mszy świętej, podczas której swój jubileusz pięćdziesięciolecia kapłaństwa świętowali ks. Mieczysław Piłat i ks. Mirosław Kokot.

Słowo Boże podczas jubileuszowej Mszy świętej wygłosił ks. Jacek Ryłko. Była to alumnów WSDTS szczególna okazja do współuczestniczenia w tym Jubileuszu – zarówno dostojni jubilaci, jak i kaznodzieja, w przeszłości byli rektorami salezjańskiego seminarium.
Na początku Eucharystii słowa przywitania do jubilatów skierował obecny rektor WSDTS, ks. Wojciech Krawczyk, jak również rektor kaplicy, ks. Robert Bieleń. Ks. Jacek Ryłko, proboszcz parafii w Pychowicach, w czasie homilii przypomniał historię swojego powołania, kiedy to ówczesny wikariusz inspektora, ks. Mieczysław, przyjmował go do zgromadzenia. Opisał nam również czas, gdy spotkał na studentacie filozoficznym w Krakowie ks. Mirosława. W homilii nie zabrakło też słów o Adwencie i o rozpoczynającym się nowym roku liturgicznym. Oprawę muzyczną Mszy świętej zapewnił chór seminaryjny „Canticum”.
Słowo podziękowania przed zakończeniem mszy św. skierował do nas jubilat, ks. Mirosław. W kilku zdaniach zachęcał nas alumnów, abyśmy byli kapłanami nie z zawodu, ale z powołania. Na zakończenie Mszę świętej czcigodni jubilaci udzielili uroczystego błogosławieństwa.
Księżom Jubilatom życzymy dużo zdrowia w dalszej posłudze kapłańskiej i zapewniamy o naszej modlitwie.
mikulasdb
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl