loading...

Sobota XIII tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Benedykta Opata | czytania na dziś

Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi

Działalność

Zamknij wpis

Sztokholm - Polska Misja Katolicka

Dom Zakonny pw. św. Jana Bosko
Folkungagatan 46/D
102-64 Stockholm Dom
Box 4163 SZWECJA 

Salezjanie z prowincji pilskiej pracują w Szwecji od 1988 r., gdzie prowadzą duszpasterstwo w Polskiej Misji Katolickiej w Sztokholmie oraz od roku 2012 parafię pw. św. Botvida (ok 5000 wiernych) szwedzko-języczną w pobliskiej dzielnicy Sztokholmu - Fittja. Wspólnotę zakonną pw. św. Jana Bosko erygowano tam 27 stycznia 1992 r. Nabożeństwa odbywają się w wynajętym od gminy protestanckiej kościele św. Jana oraz w kaplicy przy oratorium. Współbracia mieszkają w domu należącym do parafii katedralnej usytuowanym tuż przy katedrze sztokholmskiej. Trzech współbraci mieszka przy parafii w Fittji
Aktualnie salezjanie prowadzą w stolicy Szwecji integracyjno-wychowawcze duszpasterstwo młodzieżowe w Oratorium „Quo vadis” dla młodzieży różnych narodowości. Opieką duszpasterską obejmują różne związki młodzieżowe. Są to m.in.: Polscy Młodzi Katolicy w Szwecji (PUKiS), Polski Związek Młodzieży Katolickiej w Sztokholmie EMMAUS, Niezależny Hufiec Harcerstwa Polskiego „Leśna Szkółka” – Kaszuby, Szwedzcy Młodzi Katolicy Sveriges Unga Katoliker (SUK). Katechezą, prowadzoną co dwa tygodnie, jest objętych ok. 800 dzieci i młodzieży polskiej. Dyrektor wspólnoty jest również zaangażowany w prace Rady Kapłańskiej diecezji sztokholmskiej.
Duszpasterstwem PMK jest objętych około 4 500 wiernych. Oprócz wymienionych grup i stowarzyszeń prowadzą przy niej działalność: Liturgiczna Służba Ołtarza, Koło Radia Maryja, Żywy Różaniec, duszpasterstwo w więzieniu w Mariefred, Kręgi Kościoła Domowego.

http://www.pmk-stockholm.com/

Tel: 0046 8 643 51 94

Dyrektor: ks. Ryszard Flakiewicz

e-mail: ryszard.sdb@bredband.net 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl