loading...

Piątek II tygodnia okresu wielkanocnego | czytania na dziś

Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Działalność

Zamknij wpis

Misje salezjańskie


  • List od misjonarza i prośba o pomoc dla Nepalu

    Większość swojego czasu odkąd przyleciałem do Katmandu spędzam na tylnym siedzeniu samochodu Tata. Tam rozkładam cały swój warsztat: kamery, mikrofony, przewody i inne akcesoria potrzebne do filmowania. Każdy dzień to nowa wyprawa w salezjańskim konwoju humanitarnym. Cel jest jeden pokazać całemu światu tragedię jaka dotknęła naszych braci i siostry w Nepalu, ale może jeszcze bardziej pokazać nadzieję i wspaniałe cuda Miłosierdzia Bożego jakie dokonują się w tym pięknym ale surowym kraju.

     

    13 maja 2015r. 1107 11
  • List od misjonarza!

    Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus

    Dziś mam troszkę więcej wolnego czasu, więc postanowiłem nadrobić  odpisywanie zaległej korespondencji.

    30 października 2014r. 1307 5
  • Salezjańskie Intencje Misyjne 2014

    Zpraszamy do zapoznania się z salezjańskimi intencjami misyjnymi na najbliższy rok ... i do modlitwy w tych intencjach:

    04 stycznia 2014r. 2076 1
  • POLECAMY!!! AdoMiS – nowa inicjatywa Papieskich Dzieł Misyjnych

    Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła – jedno z czterech Papieskich Dzieł Misyjnych – w centrum stawia troskę o powołanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego w młodych Kościołach na terenach misyjnych. 

    27 września 2013r. 1351
  • Komunia za misjonarza!!!

    W przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Kaliksta Caravario i św. Alojzego Versigli -salezjańskich misjonarzy męczenników, organizowany jest w Polsce Dzień Misji Salezjańskich. Tegoroczne hasło : Droga wiary w Afryce. W tym szczególnym dniu pamiętajmy o modlitwie za misjonarzy

    22 lutego 2013r. 1577 2
  • DomiSal, czyli Salezjański Dzień Misyjny (MATERIAŁY)

    W niedzielę, 24 lutego 2013 r. (w okolicy wspomnienia naszych świętych misjonarzy męczenników - Ludwika Versiglia i Kaliksta Caravario) będziemy obchodzić Inspektorialny Salezjański Dzień Misyjny. Drodzy, podobnie jak rok temu, tak i dzisiaj, chcemy włączyć się w tę inicjatywę.

    19 lutego 2013r. 3096 1
  • Reaktywacja koła misyjnego w Lądzie

    Jednym z aspektów salezjańskiego posłannictwa są misje. Ksiądz Bosko chciał, aby jego duchowi synowie głosili Chrystusa na wszystkich stronach świata. Tworząc Zgromadzenie Salezjańskie zaznaczył, że misje są ważnym aspektem w naszym powołaniu w służbie Kościołowi. 

    12 listopada 2012r. 1948 12
  • Rzymska odnowa misjonarzy

    Papieski Uniwersytet Salezjański w Rzymie juz od 17 lat organizuje Kurs Formacyjny dla misjonarzy. Ten aspekt duchowości Zgromadzenia Salezjańskiego znalazł właściwe miejsce dla siebie w środowisku uniwersyteckim. 

    31 października 2012r. 1661 3
  • Koło misyjne w Lądzie – Lubię to!

    Jakiś czas temu w lądzkim seminarium reaktywowało się koło misyjne. Zachęcamy do wspierania ich akcji. Oto pierwsza z nich:

    10 października 2012r. 1624 2
  • Przyleciały z Peru!

    Anna Jałoszewska i Dorota Rudzińska, wolontariuszki Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco, 13 czerwca 2012 roku powróciły z długoterminowej misji w Piura, Peru.

    29 czerwca 2012r. 2034
  • Z Rumii do Zambii!

    Wolontariat misyjny to dzieło, które cieszy się coraz większą popularnością wśród osób związanych z dziełem księdza Bosko.

    30 czerwca 2012r. 1559 3
  • Zapraszamy na SPOTKANIE MISYJNE!

    Myślałeś kiedyś, jak wygląda dzień z życia misjonarza w Afryce?
    Czy pingwiny naprawdę mieszkają na Madagaskarze?
    Chcesz wiedzieć jak smakuje ROTI?

    11 maja 2012r. 1475
  • Czarne urwisy, ale pełne optymizmu

    Nie tylko księża posługują jako misjonarze. W misyjnym duszpasterstwie pomagają także bracia zakonni. Jednym z nich jest ko. Stefan Sieradz sdb. Aktualnie znajduje się z powodów zdrowotnych w Polsce, ale z wielką chęcią opowie o Mansa-Senemie – miejscu gdzie pracował przez ponad 20 lat. Czym jest Mansa-Senemie? Zapraszamy do lektury!

    11 kwietnia 2012r. 1486 4
  • Marcowe spotkanie wolontariatu

    W dniach 16-18 marca 2012, w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie odbyło się spotkanie Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco. Ponad 50 młodych ludzi zainteresowanych misjami słuchało konferencji, kazań i relacji dotyczących tematu Nawrócenie – poznanie prawdy o sobie i Bogu.

    29 marca 2012r. 1579 6
  • Niedziela misyjna

    W ubiegły weekend do wspólnoty lądzkiej przybyli nietypowi goście. Ksiądz Marek Kowalski SDB – misjonarz z Malawi i wolontariusz pan Sanza Mulanga. W  niedzielę 25 marca w kościele parafialnym, wygłosili Słowo Boże i podzielili się swoim świadectwem. 

    29 marca 2012r. 1407 6
  • Koło Misyjne na Łosiówce

    W dniach 26.02 – 01.03. br. Radca Generalny ks. Vaclav Klement przeprowadził wizytację we wspólnocie pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, tj. we wspólnocie WSDTS w Krakowie. Podczas niej ks. Radca spotkał się z Towarzystwem Misyjnym działającym w naszym studentacie teologicznym. 

    05 marca 2012r. 1247
  • Wieści z Ośrodka Misyjnego - spotkanie wolontariuszy

    Wolontariusze przed wyjazdem na misje długoterminowe przechodzą badania psychologiczne. Dostają informację zwrotną od psychologa na temat swoich mocnych stron i tego, nad czym powinni jeszcze pracować. Dojrzałość emocjonalna jest fundamentem dobrej współpracy w czasie rocznego wyjazdu misyjnego. W roku 2012 wolontariusze wyjadą do takich krajów jak Zambia, Uganda, Angola czy Peru  (z naszej inspektorii jest kilku kandydatów na wyjazdy długo- i krótkoterminowe)

    23 lutego 2012r. 1492 6
  • A w Afryce +40°C, czyli co słychać na misjach

    Co może się znajdować w dalekiej Kenii, na pustyni, w miejscowości Korr? Wioska Don Bosco – bo tak nazywają Kenijczycy miejsce działalności Salezjanów. O swojej pracy na Czarnym Kontynencie będzie opowiadał nam misjonarz - ks. Waldemar Jonatowski sdb.

    22 lutego 2012r. 1789 12
  • Misyjne spotkanie z ks. Inspektorem

    W minioną niedzielę (19 lutego 2012 r.) obchodziliśmy Dzień Misji Salezjańskich. Z tej okazji Wolontariat Misyjny w Rumi gościł Księdza Inspektora Marka Chmielewskiego wraz z ks. Przemkiem Cholewą, Inspektorialnym Delegatem Animacji Misyjnej.

    21 lutego 2012r. 1337 7
  • Spotkanie Delegatów ds. Animacji Misyjnej (DIAM)

    Ks. Vaclav Klement, Radca ds. Misji,  spotkał się 16 lutego z Delegatami ds. Animacji misyjnej czterech Inspektorii polskich. W spotkaniu, które odbyło się w studentacie teologicznym w Krakowie, uczestniczyli: ks. Roman Wortolec (PLE), ks. Adam Parszywka (PLS), ks. Przemysław Cholewa (PLN) i ks. Jerzy Babiak (PLO). Tematami, które charakteryzowały to spotkania, były animacja i formacja misyjna salezjanów i młodzieży oraz Projekt Europa.

    18 lutego 2012r. 1380
  • I rocznica śmierci misjonarza - ks. Marka Rybińskiego SDB

    Mija rok od tragicznej śmierci naszego współbrata misjonarza ks. Marka Rybińskiego. Ks. Marek został zamordowany 18 lutego 2011. Miał 33 lata. Święcenia kapłańskie przyjął w 2005 r., a w Tunezji pracował od 2007 r. Należał do inspektorii warszawskiej. Ciało zakonnika z poderżniętym gardłem zostało znalezione na terenie szkoły prowadzonej przez salezjanów w Manoubie koło Tunisu.

    18 lutego 2012r. 1549
  • Sny misyjne ks. Bosko (+ materiały liturgiczne) na Salezjański Dzień Misyjny

    Dzień przed obchodami Salezjańskiego Dnia Misyjnego proponujemy, aby przypomnieć sobie prorocze sny ks. Bosko związane z misjami. A także chcemy zaproponować na jutro pomoce liturgiczne, które można wykorzystać podczas Eucharystii - wstęp, modlitwa i dary ofiarne w dwóch wersjach dla ogółu wiernych i na Mszę św. z udziałem dzieci, a także nabożeństwo misyjno-powołaniowe (do pobrania pod obrazkiem).

    18 lutego 2012r. 3544 3
  • Pierwszy sen misyjny: Patagonia

    Ten sen skłonił księdza Bosko do rozpoczęcia apostolatu misyjnego wśród swoich salezjańskich dzieci. Przyśnił mu się on w roku 1872 i po raz pierwszy został opowiedziany Piusowi IX w marcu 1876 roku; następnie został powtórzony niektórym salezjanom.

    18 lutego 2012r. 1082
  • Drugi sen misyjny: przez Amerykę

    Ten drugi sen misyjny, który przyśnił się księdzu Bosko w San Benigno Canavese w roku 1883, jest alegorią obfitującą w elementy prorocze na temat przyszłości misji salezjańskich w Ameryce Południowej. Ksiądz Bosko opowiedział go 4 września członkom Trzeciej Kapituły Generalnej. Ksiądz Lemoyne natychmiast go zapisał, a ksiądz Bosko uzupełnił i poprawił.

    18 lutego 2012r. 1195
  • Trzeci sen misyjny: podróż samolotem

    Zbliżała się wyprawa misyjna w roku 1885, w skład której wchodziło osiemnastu salezjanów i sześć córek Maryi Wspomożycielki. Ksiądz Bosko martwił się, iż nie może udzielić im, tak jak w latach ubiegłych, swojego ojcowskiego błogosławieństwa w kościele Maryi Wspomożycielki, ponieważ lekarze zalecili mu całkowity odpoczynek. I oto w nocy z 31 stycznia na 1 lutego Pan pocieszył go trzecim snem misyjnym, który można nazwać fantastyczną podróżą samolotem w czasach, kiedy o liniach lotniczych nie było jeszcze mowy. Przedstawiamy go w skrócie, posługując się jednak słowami księdza Bosko.

    18 lutego 2012r. 1115
  • Czwarty sen misyjny: Afryka i Chiny

    Opatrzność nie przestawała roztaczać przed oczami księdza Bosko wizji na temat przyszłości Zgromadzenia Salezjańskiego na niezmierzonym polu misji. Również w roku 1885 pewien sen objawił mu plany Boga, związane z niedaleką przyszłością. Ksiądz Bosko opowiedział go członkom Rady Głównej wieczorem 2 lipca.

    18 lutego 2012r. 1080
  • Piąty sen misyjny: Pekin

    Piąty sen misyjny przyśnił się księdzu Bosko w Barcelonie, w nocy z 9 na 10 kwietnia 1886 roku. Opowiedział go księdzu Rua, księdzu Brando – dyrektorowi domu, a także sekretarzowi, księdzu Vigliettiemu – głosem przerywanym szlochem. Przyśniło mu się, że znajduje się na pagórku, z którego szczytu widać las; był on jednak uprawiany, przecinały go drogi i ścieżki.

    18 lutego 2012r. 1092
  • Oto nasi misjonarze!

    Dzisiaj, w ramach przygotowania do Salezjańskiego Dnia Misyjnego (19 lutego 2012 r.) przedstawiamy Misjonarzy z naszej Inspektorii.

    15 lutego 2012r. 4124 1 18
  • Działalność misyjna polskich salezjanów

    Dzisiaj, w ramach przygotowania do Salezjańskiego Dnia Misyjnego (19 lutego 2012) proponujemy tekst ks. Inspektora Marka Chmielewskiego, który  był publikowany na łamach Kroniki Inspektorialnej. Przyjrzyjmy sią historii działalności misyjnej polskich salezjanów:

    14 lutego 2012r. 3936
  • Oto Mansa! (pomóżmy wybudować szkołę)

    Mansa to miasto w Afryce, a dokładniej stolica diecezji i prowincji Luapula w północnej Zambii. Nazwa prowincji wywodzi się od nazwy rzeki Luapula, płynącej wzdłuż całej prowincji, która jest jednocześnie granicą pomiędzy Zambią a Demokratycznym Kongo (dawnym Zairem). Mansa nie jest miastem przemysłowym, można nawet powiedzieć, że jest mało rozwiniętym, ale za to dość ludnym i dużym, jak na tamte tereny. Diecezja Mansa jest jedną z pierwszych, w których polscy salezjanie rozpoczęli pracę misyjną w Zambii.

    13 lutego 2012r. 1339 22
  • 1 - 30 z 35 1 2 »    Salezjanie

    Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

    ul Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła, tel. 067 352 27 20

    Fax 067 352 27 56 , pila@salezjanie.pl