loading...

XIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu | czytania na dziś

Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Działalność

Zamknij wpis

Komunia za misjonarza!!!

W przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Kaliksta Caravario i św. Alojzego Versigli -salezjańskich misjonarzy męczenników, organizowany jest w Polsce Dzień Misji Salezjańskich. Tegoroczne hasło : Droga wiary w Afryce. W tym szczególnym dniu pamiętajmy o modlitwie za misjonarzy

Nasi lądzcy klerycy w zeszłym roku zaproponowali akcję pt. Przyjmij Komunie za misjonarza. Przypomnijmy na czym polegała ta inicjatywa:

"Jako koło misyjne przy WSDTS w Lądzie założyliśmy stronę facebooka zachęcającą do przyjęcia Komunii Świętej w intencji misjonarzy. Natchnieniem dla nas był niedawno odnaleziony list do koła misyjnego, który został napisany do nas 40 lat temu przez misjonarza z Zambii- ks. Cicheckiego. Dopiero teraz odczytaliśmy go. Uderzyły nas następujące słowa: "Kochani Przyjaciele- nowe zadanie- bez Waszej pomocy modlitewnej - zginiemy! A więc łączcie się codziennie z nami przed Bogiem". W imieniu wszystkich misjonarzy prosimy o przyjęcie komunii w ich intencji."

 

Niech zbliżająca się Niedziela Misji Salezjańskich, którą będziemy obchodzić 24 lutego będzie dobrym momentem do troski o Kościół Misyjny.

W miarę możliwości prosimy również o włączenie się i rozpropagowanie naszej wspólnej akcji.

 

Tutaj można zadeklarować swoje uczestnictwo (facebook) >>
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl