loading...

Środa XVII tygodnia okresu zwykłego | Rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najśw. Maryi Panny | czytania na dziś

Imieniny: Emila, Karoliny, Kary

Działalność

Zamknij wpis

DomiSal, czyli Salezjański Dzień Misyjny (MATERIAŁY)

W niedzielę, 24 lutego 2013 r. (w okolicy wspomnienia naszych świętych misjonarzy męczenników - Ludwika Versiglia i Kaliksta Caravario) będziemy obchodzić Inspektorialny Salezjański Dzień Misyjny. Drodzy, podobnie jak rok temu, tak i dzisiaj, chcemy włączyć się w tę inicjatywę.

Jak można zaznaczyć to święto:

Przede wszystkim proponujemy modlitwę za misje i misjonarzy salezjańskich. Szczególnie tego dnia możemy zachęcić wiernych do przyjęcia komunii św. w tej intencji. Warto też poświęcić temu tematowi kazanie,  można też zorganizować nabożeństwo misyjne lub w małych grupach parafialnych porozmawiać o misjach. Jest wiele sposobów, by podkreślić to święto, wiele miejsc i nośników (strony parafialne, gazetki ścienne, gazety parafialne itp.), by mówić o salezjańskich misjonarzach. Warto zaprosić misjonarza lub wolontariusza, zrobić wystawę. Można też wykorzystać ten czas, by także materialnie wspomóc dzieło misyjne.

Aby ułatwić przygotowania do tego święta Salezjański Ośrodek Misyjny przygotował materiały na temat misjonarzy z Polski, oprawę liturgiczną mszy świętej i inne materiały związane z misjami. Mamy nadzieję, że pomogą one w dobrym przeżyciu tego święta.

Całość do pobrania pod obrazkiem

 

 

ks. Przemysław Cholewa sdb

Inspektorialny Delegat Animacji Misyjnej

 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl