loading...

Czwartek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Augustyna Zhao Rong i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Działalność

Zamknij wpis

Koło Misyjne na Łosiówce

W dniach 26.02 – 01.03. br. Radca Generalny ks. Vaclav Klement przeprowadził wizytację we wspólnocie pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, tj. we wspólnocie WSDTS w Krakowie. Podczas niej ks. Radca spotkał się z Towarzystwem Misyjnym działającym w naszym studentacie teologicznym. 

12 współbraci, bo tylu obecnie liczy Towarzystwo mogło wcześniej porozmawiać na tematy misyjne podczas rozmów indywidualnych. Czas wspólnotowy przy tzw. kawie z ks. Vaclavem rozpoczęliśmy modlitwą w intencji misji, po czym ks. Radca krótko określił, na co warto zwrócić uwagę podczas głoszenia Chrystusa na terenach misyjnych. Podjęliśmy również temat „Projektu Europa”, ponieważ zdaje się on być czasami niedoceniany, a przez wielu nierozumiany.

Z wielu zobowiązań względem misji ks. Vaclav podkreślił ożywianie charyzmatu misyjnego zarówno wśród salezjanów, jak i świeckich, tworzenie kół misyjnych przy naszych dziełach salezjańskich, a także modlitwę w intencji misji. Jako że wielu współbraci należących do Towarzystwa Misyjnego podczas asystencji brało udział w „Projekcie Europa”, ks. Vaclav zachęcił nas do stworzenia reportaży na temat salezjanów i pracy wykonywanej w danym kraju.

Po zachętach i wskazówkach dotyczących powyższego tematu przyszedł czas na tzw. wolne głosy, czyli 100 pytań do misjonarza. Jednym z pierwszych było pytanie dotyczące salezjanów i Kościoła w Chinach i Korei. Bogate doświadczenie, jakie zdobył ks. Vaclav pracując wcześniej na tych terenach, pozwoliło mu udzielić nam bardzo ciekawych odpowiedzi. 

Spotkanie podsumowaliśmy wspólną modlitwą w intencji misjonarzy, którzy są nam bliscy, lub z którymi utrzymujemy kontakt, po czym dla upamiętnienia tego wydarzenia nie obyło się bez wspólnotowego zdjęcia.

Św. Tereso od Dzieciątka Jezus, Patronko Misji, módl się za nami!

 

Piotr Pączkowski SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl