loading...

Czwartek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Augustyna Zhao Rong i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Działalność

Zamknij wpis

Marcowe spotkanie wolontariatu

W dniach 16-18 marca 2012, w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie odbyło się spotkanie Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco. Ponad 50 młodych ludzi zainteresowanych misjami słuchało konferencji, kazań i relacji dotyczących tematu Nawrócenie – poznanie prawdy o sobie i Bogu.

W piątek wieczorem wolontariusze uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, którą poprowadził ks. Dyrektor Roman Wartolec. Przy blasku pochodni i ostrym wietrze podążaliśmy za krzyżem wokół domu zakonnego i słuchaliśmy kolejnych rozważań stacji.

Sobotę rozpoczęliśmy Mszą Świętą z jutrznią. Ksiądz Dyrektor przedstawił uczestnikom spotkania osoby, które w tym roku wyjadą na misje długoterminowe. Potem spotkaliśmy się z egzorcystą – ks. Rafałem Wronieckim, salezjaninem. Podczas prezentacji i dyskusji z ks. Rafałem, uzyskaliśmy ciekawe i satysfakcjonujące odpowiedzi na nurtujące nas kwestie. Pytaliśmy o modlitwę wstawienniczą, egzorcyzmy, homeopatię i różne formy okultyzmu. Wiemy jakim zagrożeniem są zabobony, tatuowanie ciała nieznanymi symbolami oraz noszenie amuletów. 

Zaproszony egzorcysta wyjaśnił również zagadnienie istnienia szatana. Podkreślił jak ważna jest świadomość jego istnienia. Określił również możliwe przyczyny opętania. Ochroną dla nas jest całkowite zaufanie Bogu i zawierzenie Mu swojego życia.

Po obiedzie mieliśmy czas rekreacji na placu wokół ośrodka w pierwszych promieniach wiosennego słońca. Potem obejrzeliśmy film pt. Misja w Korr. Piękne ujęcia tradycyjnie ubranych plemion Samburu i Rendile przykuwały uwagę wolontariuszy. Film pokazuje pracę dwóch wolontariuszek MWDB wśród plemion na pustyni Korr, w Kenii.

Relację z misji krótkoterminowej przedstawiły Kamila Maśluszczak i Paulina Rupiewicz, które w wakacje pracowały w Albanii. Dziewczyny  organizowały kolonie dla dzieci oraz pomagały siostrom Misjonarkom Miłości w opiece nad chorymi, opuszczonymi przez wszystkich kobietami.

Siostra Grażyna Sikora wygłosiła konferencję, w której posłużyła się historiami o Nikodemie, perle i wielbłądzie, aby przybliżyć nam temat przewodni spotkania – nawrócenie.

W niedzielę ks. Maciej Makuła poprowadził konferencje pt. ,,Nawrócenie – poznanie prawdy o sobie i Bogu.”, w której przedstawił przyczyny, etapy i skutki nawrócenia.

Osoby wyjeżdżające w tym roku na misje długoterminowe wzięły udział w szkoleniu z pisania tekstów dziennikarskich i w szkoleniu z robienia dobrych zdjęć. Na następne spotkanie zapraszamy w dniach 20-22 kwietnia 2012.

Wioleta Kobierska

za: www.misje.salezjanie.pl

 

Relacja filmowa ze spotkania

 

 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl