loading...

Środa XVII tygodnia okresu zwykłego | Rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najśw. Maryi Panny | czytania na dziś

Imieniny: Emila, Karoliny, Kary

Działalność

Zamknij wpis

Niedziela misyjna

W ubiegły weekend do wspólnoty lądzkiej przybyli nietypowi goście. Ksiądz Marek Kowalski SDB – misjonarz z Malawi i wolontariusz pan Sanza Mulanga. W  niedzielę 25 marca w kościele parafialnym, wygłosili Słowo Boże i podzielili się swoim świadectwem. 

Jako wspólnota salezjańska nasze spotkanie z misjami zaczęliśmy jednak już w sobotę. Podczas wieczornego słówka ks. Marek zaznaczył, że używanie słowa „murzyn” jest nieodpowiednie, gdyż jego etymologia pochodzi od słowa „niewolnik”. Tym samym zachęcił nas wszystkich do nazwy Afrykanka, Afrykanin.

Dzień misyjny w parafii w Lądzie bardzo pięknie wkomponował się w słowa Ewangelii, które mówiły byśmy szli i głosili. Podczas każdej Mszy św., ksiądz misjonarz wygłosił Słowo Boże, w którym nawiązywał do swojej pracy w Malawi. Wiele razy powracał do wielkiej wiary ludzi mieszkających na czarnym lądzie. Ks. Marek przedstawił również działalność Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie. Zachęcił do zaangażowania się w Międzynarodowy Wolontariat Don Bosco oraz Adopcję na odległość. Pan Sanza, który pochodzi z Demokratycznej Republiki Konga, podzielił się  swoim doświadczeniem Boga. Każda Eucharystia była okazją do modlitwy za misjonarzy, wolontariuszy oraz o nowe, święte i liczne powołania misyjne. Pan Sanza modlił się z nami w jednym z języków afrykańskich, wyrażając uwielbienie Boga przez śpiew i taniec.

Po Mszy św. parafianie mogli nabyć książki, płyty o tematyce misyjnej, a nawet wyroby rękodzielcze z Afryki.

Nietypowi goście wprowadzili wiele radości w życie naszej wspólnoty zakonnej i parafialnej. Za każde dobro składamy im Bóg zapłać oraz życzymy wielu łask w dalszej pracy.

kl. Mateusz Sigiel SDB

 

za: www.wsdts.pl
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl