loading...

Sobota XVII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Dominika | czytania na dziś

Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna

Działalność

Zamknij wpis

Wieści z Ośrodka Misyjnego - spotkanie wolontariuszy

Wolontariusze przed wyjazdem na misje długoterminowe przechodzą badania psychologiczne. Dostają informację zwrotną od psychologa na temat swoich mocnych stron i tego, nad czym powinni jeszcze pracować. Dojrzałość emocjonalna jest fundamentem dobrej współpracy w czasie rocznego wyjazdu misyjnego. W roku 2012 wolontariusze wyjadą do takich krajów jak Zambia, Uganda, Angola czy Peru  (z naszej inspektorii jest kilku kandydatów na wyjazdy długo- i krótkoterminowe)

Dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego, ks. Roman Wortolec jest przekonany o konieczności tych badań. „Od kilku lat wolontariusze wyjeżdżający na misje długoterminowe z ramienia Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego, przechodzą obowiązkowe badania psychologiczne. Pomagają mi one w podjęciu właściwych decyzji dotyczących wyjazdów wolontariuszy na misje” – mówi ks. Roman Wortolec.

Szczegółowe badania psychologiczne pokazują obszary ludzkiej psychiki, wymagające wzmożonej pracy nad sobą. Ale równocześnie uwrażliwiają na mocne strony osobowości, które należy rozwijać. Psychologowie chrześcijańscy zwracają uwagę na to, że równolegle z rozwojem życia duchowego powinien iść rozwój życia emocjonalnego. Już po raz kolejny, wolontariuszy z Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco badał dr Jakub Kołodziej, psycholog i psychoterapeuta z Ośrodka Terapeutyczno-Szkoleniowego z Lublina.

Lutowe spotkanie wolontariatu zbiegło się z 1. rocznicą śmierci ks. Marka Rybińskiego, salezjanina, misjonarza zamordowanego 18 lutego 2011 roku w Tunezji. O jego zamordowaniu, które miało miejsce na początku „arabskiej wiosny”, informowały media na całym świecie, a w jego pogrzebie uczestniczyły tysiące osób.

W sobotniej mszy świętej w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym uczestniczyła Mama i Siostra ks. Marka,  były Ambasador RP w Tunezji, Krzysztof Olendzki wraz z rodziną, dobrodzieje misji salezjańskich, salezjanie, siostry salezjanki, wolontariusze misyjni i znajomi ks. Marka. Homilię wygłosił ks. Przemysław Solarski, przyjaciel ks. Marka.

za: www.misje salezjanie.pl
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl