loading...

Piątek XIII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Salezjanie

Zamknij wpis

Banie: Turniej z okazji peregrynacji

Drugim miejscem które odwiedził dziś ksiądz Bosko były Banie. Mieszkańcy od samego rana świętowali przyjazd Świętego. Odbył się turniej piłki nożnej chłopców,w którym uczestniczyli  w większości ministrantci z pobliskich parafii. Udział wzięło 7 drużyn. 

Relikwie ks. Bosko przybyły pół godziny wcześniej, ale to nie przeszkodziło w uroczystości. Mieszkańcy wyczekiwali na relikwiarz już od godziny 13:00. Dyrektor miejscowej wspólnoty - ks. Dariusz Presnal przygotowywał młodzież, która radośnie powitała księdza Bosko w Baniach. Następnie miała miejsce Msza ŚWięta, której ks. Dariusz przewodniczył. Kazanie składało się z trzech etapów. Pierwszy był dla dzieci i młodzieży: Kiedy poczują, że jest ciężko, żeby przypomnieli sobie życie ks. Bosko. Jan Bosko, mimo tego, że nie miał łatwo, zawsze dawał radę w każdych trudnościach. Drugi dla dorosłych. Rodziców i dziadków: „Nie nauczyciel, nie ksiądz, nie ciocia czy wujek wychowa Twoje dziecko, tylko Ty, rodzicu. Przytulaj je częściej. Wychowaj je miłością”. Trzeci natomiast był skierowany do księży. Aby pamiętali o duszach. Ks. Presnal prosił też kapłanów i parafian o modlitwę za księży, ponieważ nie ma nic piękniejszego, jeśli za brata modli się brat.

Po mszy zostały przyznane puchary dla każdej drużyny za rozegrane wcześniej mecze. Pierwsze miejsce zajęła jedna z grup ze Swobnicy. Odbyła się krótka adoracja relikwiarza oraz uroczyste jego pożegnanie.

Magdalena Guziuk SGM

 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl