loading...

Sobota IV tygodnia Wielkiego Postu | czytania na dziś

Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Salezjanie

Zamknij wpis

Dębno: Na sygnale i z orkiestrą

Relikwie świętego Jana Bosko do Dębna dotarły o godzinie 17:00. Policyjny radiowóz na sygnale wprowadził samochód z relikwiarzem na teren parafii. Orkiestra dęta oraz ogromny tłum mieszkańców Dębna,  oklaskami przywitali ks. Bosko w miasteczku. 

Następnie została odprawiona uroczysta Msza święta w intencji parafian, gości, pielgrzymów przybyłych specjalnie na peregrynację oraz w intencji dobrodziejów. Przewodniczył i homilię wygłosił ks. Jacek Jaszewski. Na kazaniu dowiedzieliśmy się, że święty, to ten, kto przepuszcza światło. Nie zatrzymuje go na sobie, tylko przepuszcza dalej. Światłem jest Jezus Chrystus.

Po mszy rozpoczęło się czuwanie przy relikwiach. Najpierw pielgrzymi i goście, potem, młodzież, ministranci i Oaza, następnie Żywy Różaniec i ADMA.

O północy wszyscy kapłani z Dekanatu oraz salezjanie odprawią uroczystą mszę świętą. Czuwania będą trwały całą noc z podziałem na grupy. Jutro czekają nas msze święte niedzielne, a o godz. 13:30, gdzie Eucharystię będzie celebrował i głosił Słowo Boże ks. Inspektor dr Marek Chmielewski, zostaną poświęcone cudowne medaliki Maryi Wspomożycielki Wiernych, który ks. Bosko rozdawał proszącym go o modlitwę. Był jego szczególnym błogosławieństwem, któremu towarzyszyły liczne cuda.

SGM
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl