loading...

Sobota IV tygodnia Wielkiego Postu | Wspomnienie dowolne Św. Izydora | czytania na dziś

Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy

Salezjanie

Zamknij wpis

Kawnice: Tego się nie da zapomnieć. I o to chodzi!!!

Radość: Ksiądz Bosko przyjeżdża do Kawnic. Wcześniej był w Lądzie, jeszcze wcześniej w Koninie, a jeszcze wcześniej w placówkach naszej Inspektorii oraz Inspektorii Warszawskiej. Oni tę radość przeżywali wcześniej, ale i my się doczekaliśmy. Jest to wielka radość. 

19 czerwca o godzinie 17.00 przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia zebrała się grupa ludzi czekających na przyjazd Księdza Bosko. Słychać syreny policyjne a więc jest! Dojechał! Krótka modlitwa przed kościołem i ceremonia przyjęcia relikwii w kościele. W oczach ludzi widać radość i nadzieję.

 O godzinie 18.00 rozpoczyna się Liturgia Eucharystyczna. Przewodniczy jej ks. Andrzej Urbański, dziekan Dekanatu Golińskiego, jest obecny ks. prałat Marian Górski (poprzedni dziekan w Golinie) i my Salezjanie z Kawnic. Liturgii przewodniczy Ksiądz Dziekan wygłaszając w jej trakcie homilię przedstawiającą postać Świętego Ojca i Nauczyciela Młodzieży ale także wskazując wartości posłannictwa salezjańskiego w dzisiejszym świecie. Piękna i mądra homilia. W międzyczasie przybywa do nas pielgrzymka młodzieży z Goliny z ks. wikariuszem Waldemarem Czarneckim. Przybyli, aby spotkać się Księdzem Bosko. Włączają się także  w prowadzenie nabożeństwa Via Lucis - Drogi światła. O 21.00 młodzież rozpoczyna swój czas czuwania przy relikwiach. Jest wesoło, radośnie, salezjańsko. I o to chodzi!

Czwartek, 20 czerwca, od 8.00 pojawiają się pierwsi pielgrzymi. Pierwszą  Mszę świętą celebruje ks. Leszek Pałac a gościnnie jest obecny także ks. Prałat Bernard Gembicki z zaprzyjaźnionej parafii w Sławsku. Kolejną Mszę świętą celebruje ks. Stanisław Kanafa. Są obecne dzieci ze Szkoły Podstawowej z Goliny. W międzyczasie pojawiają się dzieci ze Szkoły Podstawowej z Przyjmy, oraz gimnazjaliści z Goliny. Nadeszła godzina 12.00 przybyli do nas salezjanie tworzący Radę Inspektorialną z Księdzem Inspektorem Markiem Chmielewskim na czele. Przybywają do nas także proboszczowie parafii diecezjalnych z Lądku, Myśliborza i Cienina Kościelnego. Liturgii Eucharystycznej przewodniczy ks. Inspektor wygłaszając w jej trakcie homilię w prosty sposób przedstawiającą postać świętego Jana Bosko. Są obecne dzieci ze szkół podstawowych w Kawnicach i Radolinie oraz pielgrzymi z Nekli. No i dokonało się. Przed kościół zajechał samochód, aby radość spotkania z Księdzem Bosko zawieźć do Poznania. Jednak radość pozostaje także w naszych sercach. Tego się nie da zapomnieć. I o to chodzi!!!

 

ks. Piotr Ziółkowski

 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl