loading...

Poniedziałek XIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta | czytania na dziś

Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Salezjanie

Zamknij wpis

Ku Słońcu: Kochasz jeszcze bardziej kiedy bardziej poznasz

W  piątek 14.06 parę minut po godz. 11.00  Ks. Bosko dotarł z Czaplinka do Szkół Salezjańskich w Szczecinie. Dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele, pracownicy, przyjaciele słowem cała Rodzina czekała na dziedzińcu szkoły na swojego ulubionego świętego.

Przez 3 dni rekolekcji odkrywaliśmy i poznawaliśmy  fenomen życia, miłości do młodych,  pracy, posługi ks. Bosko. W tych dniach ks. Kamil Pozorski z Florencji i ks. Feliks z Koreii Południowej przy wsparciu zespołu Mocni w Duchu, przygotowywali całą społeczność na to niezwykłe spotkanie, były scenki, słowo,  świadectwa, przedstawienia teatralne, dużo śpiewu i radości – ten czas pozwolił nam z wielką radością i wdzięcznością przyjąć ks. Bosko. 
Zespół pieśni i tańca “Szczecinianie” zaśpiewał i zatańczył dla ks. Bosko,  następnie w szpalerze białych róż ks. Bosko przybył do naszej szkolnej Kaplicy.
Po słowach powitania, wdzięczności rozpoczęliśmy  Eucharystię razem z ks. Bosko oddaliśmy chwałę i dziękczynienie dobremu Bogu. Była to zarazem Msza św.prymicyjna x.Pawła Wątora naszego niedawnego diakona. Po słowach podziękowań i zawierzeniu, poszczególne klasy od najmłodszych kl.“O” do najstarszych podchodziły bardzo blisko by w ciszy pomodlić się, popatrzeć z ciekowością, podziękować i poprosić. Uczyć się  i naśladować świętego to nasze zadanie na przyszłość.
Po uroczystościach szkolnych swój czas przy ks. Bosko miała wspólnota parafii MB Różańcowej. Parafianie młodzi i starsi, grupy LSO, Oaza,   SWE  czuwały przy ks. Bosko wpatrzeni i zasłuchani w tego który oddał życie dla młodych.
Dziękujemy Księże Bosko że nas ciągle inspirujesz, zapalasz i mówisz: bądźcie dobrzy, szlachetni i wrażliwi  na człowieka.Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl