loading...

Poniedziałek XIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta | czytania na dziś

Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Salezjanie

Zamknij wpis

Piła JB: Chodźcie, pójdziemy dziś do Janka…

Piła, tutaj tłumy ludzi zebrały się przed kościołem pw. św. Jana Bosko już o godzinie 20:30. Młodzież z salezjańskich szkół ze sztandarami, oratorium z flagami, ministranci, Koło Bosko, schola, parafianie i salezjanie na czele z Biskupem Krzysztofem Zadarko i  z ks. Dyrektorem Jerzym Workiem – wszyscy gotowi na przyjazd relikwiarza.

O 20:52 rozległo się bicie dzwonów. Pod kościół zmierzały kolejne osoby. Równo o 21:00 konwój policji doprowadził samochód z ks. Bosko pod drzwi kościoła.

Nastąpiło uroczyste powitanie relikwii świętego, a następnie rozpoczęła się msza święta, której przewodniczył ks. Biskup. Swoją homilię rozpoczął od opowiadania o ks. Bosko. Była to historia o tym, jak mały Janek posprzeczał się z bratem , gdyż brat nie pozwalał mu chodzić do szkoły. Mówił mu - Zobacz jaki jestem duży i silny, a nie chodziłem do szkoły! Ty też nie musisz! Na co Janek odpowiedział - nasz wół też nie chodził, a jest silniejszy od Ciebie.

O oprawę muzyczną zadbali uczestnicy warsztatów przeprowadzonych przez Piotra Pałkę i Huberta Kowalskiego. Chór powstał specjalnie na święto przybycia ks. Bosko do swojej parafii.

Po mszy miał miejsce koncert pt. "Kantata o ks. Bosko", (stąd cytat w tytule) wykonana przez chór Liceum Towarzystwa Salezjańskiego pod dyrekcją pani Karoliny Pettke. Po koncercie nadszedł czas na wspólne zdjęcia. Poszczególne grupy parafialne uwieczniły tę ważną chwilę na fotografii.

W parafii św. Jana Bosko trwa całonocne czuwanie.

SGM
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl