loading...

Sobota IV tygodnia Wielkiego Postu | czytania na dziś

Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Salezjanie

Zamknij wpis

Taneczne powitanie w Słupsku

Piątego dnia peregrynacji w naszej inspektrorii, ks. Bosko zawitał w ostatniej miejscowości na Pomorzu, czyli Słupsku. Przy schodach prowadzących do kościoła pw. św. Rodziny relikwie zostały powitane w wyjątkowy sposób – tańcem, a także przez dziesiątki balonów wypuszczonych w niebo, które miały symbolizować nasze modlitwy.

Tradycją już się stało, że na przywitanie mają  swój czas poszczególne grupy wiekowe: dorośli, młodzież i dzieci, nie inaczej było w Słupsku.

Po oficjalnych powitaniach przyszedł czas na modlitwę i liturgię słowa, po której rozpoczęto uroczystą Eucharystię, której przewodniczył ks. proboszcz Wiesław Prądzyński, a homilię wygłosił ks. Paweł Skolasiński. Kaznodzieja przypomniał o tym, co najważniejszego uczy ks. Bosko: Da mihi animas caetera tolle (Daj mi dusze resztę zabierz) -  że najważniejsze jest nasze zbawienie – nasza dusza.

Po Eucharystii grupy z Kobylnicy i Główczyc poprowadziły czuwanie różańcowe. O 19.30 rozpoczęło się spotkanie Salezjanów Współpracowników i ADMA z ks. Bosko. W tym czasie Współpracownicy odnowili przyrzeczenia. Był to także czas osobistej refleksji i zawierzenia księdzu Bosko, dla świeckich, którzy na co dzień współpracują najbliżej z salezjanami. Po tym spotkaniu, przy relikwiach czuwali nauczyciele.

Apelem Jasnogórskim i odnowieniem profesji zakonnej rozpoczęła się wieczorna msza św., której przewodniczył ks. Dariusz Dąbrowski – tegoroczny neoprezbiter. Kazanie prymicyjne wygłosił ks. Krzysztof Rudziński. Eucharystię zakończyło uroczyste błogosławieństwo prymicjanta. Każdy z uczestników mszy otrzymał na koniec cudowny medalik NMP WW. Dzień zakończył się czuwaniem Odnowy w Duchu Świętym.

Po porannej mszy, ks. Bosko wyruszy do Debrzna.

SGM

 

Program nawiedzenia:

16.00    – Przywitanie

16.30    – Msza święta – czuwanie

20.30    – zawierzenie - nauczyciele, wychowawcy, rodzice

21.00   

– Apel maryjny i odnowienie ślubów salezjanów konsekrowanych

– Msza św. /prymicjant/

– przyrzeczenie SSW

– błogosławieństwo prymicyjne

22.30    – czuwanie         

6.00 – Msza św. i pożegnanie

7.00 – wyjazd do Debrzna

 

 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl