loading...

Sobota IV tygodnia Wielkiego Postu | Wspomnienie dowolne Św. Izydora | czytania na dziś

Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy

Salezjanie

Zamknij wpis

Wielgowo: Od 4 grudnia 1947 roku największa uroczystość

Święty Jan Bosko w swojej podróży po świecie zawitał dzisiaj (15.06) do Parafii Świętego Michała Archanioła w Wielgowie.

Od wczesnych godzin rannych przed i w kościele zaczęli się gromadzić parafianie, aby godnie powitać relikwie św. Jan Bosko w swoim życiu był punktualny, więc i teraz przybył punktualnie. Powitały Go śpiewy, modlitwa i krótkie wystąpienia dzieci, młodzieży i Rodziny Salezjańskiej. Mimo, że relikwiarz był z nami tylko parę godzin, to pozostawił po sobie niezapomniane wrażenia. W życiu wielu z nas była to jedyna okazja, aby móc być tak blisko św. Jana Bosko, aby móc Go dotknąć i odczuć obecność Wielkiego Świętego Wychowawcy. W oczach wielu ludzi adorujących Relikwie pojawiły się łzy.

Salezjanie w Wielgowie są obecni od 4 grudnia 1947 roku, jednak była to jak dotąd pierwsza uroczystość tak wielkiej wagi. Przez parę godzin przez kościół przewinęły się tłumy ludzi i to nie tylko mieszkańców naszej parafii. Pomimo, iż Relikwie opuściły już naszą parafię, to Święty ks. Bosko pozostał. Pozostał nie tylko w naszych sercach i w dziele salezjańskim księży naszej parafii.

Przed kościołem została odsłonięta i poświęcona Jego figura. Jest to wspólny dar rodziców dzieci przystępujących w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej oraz przystępujących do Sakramentu Bierzmowania. Przypominać będzie wszystkim o charyzmacie Św. Jana Bosko i Jego sposobie na przecież krótkie ludzkie życie.

Ryszard
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl