loading...

Czwartek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Augustyna Zhao Rong i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Informacje

Zamknij wpis

WALKA Z BEZCZYNNOŚCIĄ W DĘBNIE

Ksiądz Bosko, w liście z 31 sierpnia 1877 r. tak zachęcał swoich wychowanków: spędźcie piękne wakacje, ale nigdy nie bądźcie bezczynni. W myśl tego zdania, dębnowskie Oratorium przygotowało trzy turnusy półkolonii dla dzieci i młodzieży.

Każdemu należy się odpoczynek. Dla jednych chwilą wytchnienia od codziennych obowiązków będzie wyjazd poza swoje rodzinne strony, dla innych godziny spędzone przed telewizorem; z pozoru przyjemne, lecz w rzeczywistości bardzo zdradzieckie. Ksiądz Bosko, w liście z 31 sierpnia 1877 r. tak zachęcał swoich wychowanków: spędźcie piękne wakacje, ale nigdy nie bądźcie bezczynni. W myśl tego zdania, dębnowskie Ognisko Wychowawcze "Nasz Dom" przygotowało 3 turnusy półkolonii dla dzieci i młodzieży. Przez ten czas od 29 czerwca do 17 lipca 2015, przeważnie spokojne podwórze przykościelne, rozbrzmiewało radosnymi głosami rozentuzjazmowanych dzieci.
Wypoczynek był przygotowany dla około 300 dzieci tylko i wyłącznie z pomocą Bożą oraz wychowawców, i wolontariuszy. Nie szczędzili swojego wolnego czasu służąc młodym w ich walce z bezczynnością, o której wspominał ksiądz Bosko. Dzięki różnym środkom finansowym mogliśmy odwiedzić m.in. basen w Gryfinie, Międzyrzecki Rejon Umocniony, Toys Garden w Szczecinie, kino w Gorzowie, kąpielisko Arkonka w Szczecinie, kąpielisko w Myśliborzu i wiele innych ciekawych miejsc. Skorzystaliśmy także z zaproszenia salezjanów z ul. Ku Słońcu ze Szczecina, gdzie wzięliśmy udział w turnieju sportowym wraz z innymi przedstawicielami półkolonii salezjańskich. Swój czas, dla dzieci, poświęciła również Pustynia Miast, która przygotowała ponadgodzinne zajęcia ewangelizacyjne dla uczestników półkolonii przed kościołem parafialnym w Dębnie.
Jest jeszcze jedna ważna rzecz. Czas półkolonii był momentem na spotkanie z Bogiem: w modlitwie i drugim człowieku. Przez wspólne spędzone chwile ze sobą, dobry przykład i każde życzliwe słowo daliśmy dobry przykład radosnego, chrześcijańskiego życia. Niech stanie się to dziękczynieniem za wszelkie dobro.
Krystian Lipiński sdb
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl