loading...

Czwartek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Augustyna Zhao Rong i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Informacje

Zamknij wpis

O pokoju w Oratorium Piątki Poznańskiej

W sobotę, 13 grudnia, w Pile odbył się adwentowy dzień skupienia dla animatorów z dwóch Oratoriów, którym patronuje Piątka Poznańska: z Lądu i z Piły. Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia przeżywaliśmy pod hasłem: „Uczyń z nas narzędzia Twego pokoju!”

W ramach przygotowania do podjęcia animatorów z Lądu na dniu skupienia, na czwartkowym Ora Animatora pilscy animatorzy upiekli pyszne pierniki, więc spotkanie rozpoczęliśmy grami integracyjnymi przy herbacie i piernikach. Następnie ks. Szymon wygłosił konferencję pt. „Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania” (Łk 2,14), która wprowadziła nas w rozważania o pokoju. Boże Narodzenie przypomina nam, że pokój – tak bardzo utęskniony przez współczesny świat – był jednym z pierwszych darów przyniesionych przez Księcia Pokoju. Refleksja ta wprowadziła nas w zagadnienia przygotowanej przez kl. Michała Konerę pracy w grupach „Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni nazwani będą synami Bożymi” (Mt 5,9), podczas której zastanawialiśmy się nad pokojem jako darem Bożym, nad tym, czym jest pokój wewnętrzny, nad znaczeniem pokoju w rodzinie, także tej oratoryjnej, oraz nad tym, jak dar pokoju przekazywać innym, zwłaszcza tym, którzy odwiedzają nasze oratoria. Punktem kulminacyjnym dnia skupienia była spowiedź i Eucharystia, podczas których raz jeszcze otrzymaliśmy od Chrystusa dar pokoju i prosiliśmy, by być wiernymi prorokami pokoju w świecie. Na tym zakończyliśmy część modlitewno-warsztatową, by dalej cieszyć się wspólnotą na pizzy i w kinie. Wieczorem pilscy animatorzy wzięli jeszcze udział w czuwaniu młodzieży z regionu, któremu przewodniczył ks. bp Edward Dajczak. Wdzięczni Bogu za dar owocnego spotkania już nie możemy się doczekać kolejnego dnia skupienia z rewizytą pilan w Lądzie!
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl