loading...

Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Informacje

Zamknij wpis

Nasza Inspektoria ma już 35 lat!

16 grudnia 1979 roku ks. generał Egidio Vigano' podpisał dekret ustanawiający salezjańską inspektorię pw. św. Wojciecha w Pile.

O godz. 18.00 w intencji Inspektorii modlili się m.in. współbracia ze wspólnoty Świętej Rodziny w Pile podczas adwentowych rekolekcji. 

16 grudnia 2014 r. przypadła dokładnie 35 rocznica utworzenia Naszej Inspektorii. Jak napisał tego dnia do Księdza Generała Angela Fernandeza Artime ks. inspektor Marek Chmielewski: "W czasie tych lat Pan był dla nas bardzo dobry, a nasz Ksiądz Bosko nie oszczędził nam bodźców i inspiracji. Ponad dwa lata temu poprzedni Generał poszerzył granice naszej Inspektorii o Kaukaz (Gruzja), a kończy się ona prawie na Biegunie Pólnocnym (Szwecja)". Do Inspektorii należy też europejska część Rosji.
Z tej okazji zapraszamy do obejrzenia okolicznościowej prezentacji, która została przygotowana na Jubileusz 25-lecia, a teraz lekko uzupełniona o kilka wydarzeń z ostatnich lat. Miło jest powspominać dawne czasy i z ufnością spoglądać w przyszłość.

Warto też zajrzeć na stronie inspektorialnej do zakładki z parafiami i szkołami, która została zaktualizowana o nowe placówki i świeższe zdjęcia.

Plurimos annos!
Sto lat!
Cто лет!
Hundra år!
ასი წლის!
100 Jahre!
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl