loading...

Sobota II tygodnia Wielkiego Postu | Wspomnienie dowolne Św. Turybiusza z Mongrovejo | czytania na dziś

Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Informacje

Zamknij wpis

Obrona pracy naszego współbrata w Rzymie

"Nowe Stworzenie w Chrystusie i jego realizacja w misji Kościoła" to tytuł tezy bakalaureatu z teologii autorstwa kl. Tomasza Malinowskiego SDB, napisanej pod kierunkiem profesora Sahayadas Fernando SDB. Dyskusja pracy odbyła się w piątek, 8 czerwca 2018 roku, na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim (UPS) w Rzymie.


Baccalaureato, który Tomasz obronił na zakończenie trzyletniego cyklu studiów teologicznych, jest odpowiednikiem polskiego tytułu magistra. W swojej pracy, głęboko zakorzenionej w Misterium Paschalnym, autor starał się odpowiedzieć m.in. na pytanie, „jak w pełni zrozumieć przyjście Jezusa Chrystusa «w pełni czasów» (por. Ga 4,4), urzeczywistnione dla naszego zbawienia i dla naszego odrodzenia”. Tomasz postawił sobie za cel przekazać odbiorcom, że „człowiek odnowiony w Chrystusie Jezusie jest w nim «nowym stworzeniem» (2 Kor 5, 17)”. Według niego „interpretacja tej tezy może służyć i pomóc chrześcijaninowi pogłębić i lepiej zrozumieć przesłanie zbawienia”.
Sama prezentacja jak i dyskusja nad treścią przedstawionej pracy, spotkały się z uznaniem komisji i pozytywnym wynikiem egzaminu.
W sobotę 23 czerwca, w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzymie (Termini), kl. Tomek, wraz z pięcioma innymi współbraćmi ze wspólnoty bł. Zefiryna Namuncurà (Gerini), przyjmie święcenia w stopniu diakona.


ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl