loading...

Sobota XIX tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Bartłomieja Apostoła | czytania na dziś

Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny

Informacje

Zamknij wpis

Panama: przedstawiciele naszej Inspektorii na Światowych Dniach Młodzieży

Wielkimi krokami zbliżają się Światowe Dni Młodzieży w Panamie (22-27 stycznia 2019). Poprzedzają je dni w diecezjach, które pomagają młodym lepiej poznać kulturę i tradycje goszczącego kraju. Wśród uczestników tegorocznego spotkania młodzieży są również przedstawiciele naszej Inspektorii, a konkretnie 4 osoby z duszpasterstwa przy parafii pw. św. Jana Bosko w Szczecinie oraz ks. Mariusz Wencławek SDB oraz s. Bożena Salij FMA.

Publikujemy relację przesłaną przez ks. Mariusza Wencławka SDB, proboszcza parafii pw. św. Jana Bosko w Szczecinie:

Grupa z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej liczy 14 osób i trafiła do Diecezji Chitre. Gości nas parafia św. Teresy od Jezusa w Chitre. Zamieszkaliśmy w domach tutejszych parafian. Po 12 godzinach lotu i 5 godzinach jazdy busem z serdecznym przyjęciem czekali na nas gospodarze. Oprócz nas, parafia gości drugą, 14 osobową grupę z Sandomierza, oraz grupy z USA, Kolumbii i Tajwanu. W zajęciach uczestniczy także młodzież z Panamy.

W środę (16.01) uczestniczyliśmy w charyzmatycznej Mszy świętej, animowanej bardzo żywiołowo przez tutejszego proboszcza i towarzyszącą mu scholę. Wieczorem grupa teatralna z Kolumbii zaprezentowała musical o św. Franciszku z Asyżu.

Kolejnego dnia czekało nas modlitewne spotkanie w kościele oraz całodzienna zabawa sportowa na miejscowym stadionie. Rozegrany został mecz piłki nożnej, w którym Polska uległa Kolumbii 2:3. Wieczorem przeżyliśmy kolejną Eucharystię, a po niej adorację Najświętszego Sakramentu, prowadzonej przez miejscowego proboszcza i kapłana z USA. Modliliśmy się o Boże błogosławieństwo na czas ŚDM oraz u uzdrowienie osób chorych.
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl