loading...

IV Niedziela Wielkiego Postu | czytania na dziś

Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Informacje

Zamknij wpis

Pierwsze Warsztaty Muzyczno-Techniczne SGM w Pile

W dniach 13-15 października na terenie parafii św. Jana Bosko w Pile odbyła się pierwsza edycja warsztatów muzyczno -technicznych. Wzięło w niej udział 30 młodych ludzi ze Szczecina, Poznania, Aleksandrowa Kujawskiego, Bydgoszczy i Piły. A chętnych było znacznie więcej...

Głównym celem tej edycji (oczywiście oprócz doskonalenia warsztatu muzycznego i technicznego) było ukazanie jak powinna wyglądać współpraca pomiędzy muzykami i tymi, którzy pilnują, żeby zespół był dobrze nagłośniony. Uczestnicy części muzycznej podzielili się na kilka zespołow, do których zostali przydzieleni młodzi akustycy. Każda z tych grup mogła zaprezentować swój program muzyczny na scenie, a każdy uczestnik grupy technicznej miał okazję realizować całość programu - nagłośnienie z przofy sceny i odsłuchy. Zwieńczeniem pracowitego weekendu była animacja Mszy św. w parafii pw. św. Jana Bosko.

Wobec dużego zainteresowania planowane jest powtórzenie tej edycji warsztatów, a na początku 2018r. kolejna edycja poszerzająca wiadomości z zakresu aranżacji pieśni religijnych, emisji głosu i obsługi nagłośnienia. Terminy podamy w późniejszym czasie.

 

ks. Daniel Ślwiński sdb

fot. Marlena Żerkowska
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl