loading...

Sobota XXIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Januarego | czytania na dziś

Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Informacje

Zamknij wpis

Piła: jesienne skupienie Oazy

W atmosferze radości i modlitwy upłynął jesienny zjazd Diakonii Ewangelizacyjno-Medialnej i Diakonii Modlitwy. Członkowie wymienionych grup spotkali się w Pile w przedostatni weekend listopada (22-24.11.2019), aby rozważać następujące tematy: „Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść” (DEM) oraz „Być wolnym na wzór Maryi” (DM).

W piątek, po przybyciu wszystkich uczestników, zjazd rozpoczął się zawiązaniem wspólnoty, które poprowadził ks. Bartłomiej Chmielewski SDB. Nie mogło się obejść też bez pogodnego wieczoru, który jak zwykle stał się okazją do integracji i był radosnym zwieńczeniem tego dnia.

W sobotę z samego rana DEM wzięła udział w konferencjach o prawach autorskich i apologetyce, a DM o modlitwach maryjnych. Nie zabrakło również czasu na namiot spotkania oraz Eucharystię, której przewodniczył ks. Kazimierz Chudzicki SDB. Po obiedzie DEM stanęła przed sporym wyzwaniem – nagrywaniem filmiku promocyjnego powracającego Boskiego Festiwalu. Po kilku(nastu) próbach, mnóstwie dubli i starań, uczestnicy osiągnęli założony efekt i zakończyli zdjęcia. DM w tym czasie skupiła się na modlitwie w intencjach całego Ruchu. Kulminacją całego dnia były modlitwy wieczorne i adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwała przez całą noc.

W niedzielę diakonie wzięły udział we Mszy Świętej wraz z ludem w parafii pw. św. Jana Bosko. Po tym nadszedł czas na godzinę świadectw, rozesłanie wspólnoty i rozjazd uczestników do domów.

Jesienny zjazd DEM stanowił czas duchowego i ludzkiego umocnienia wspólnoty, ale też każdego z członków diakonii z osobna. Oby przyniósł piękne owoce obu grupom!

Jan Nałęcz
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl