loading...

Czwartek Wielkanocny | czytania na dziś

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Półkolonie w Ognisku Wychowawczym "Nasz Dom" w Dębnie

Zamknij wpis

Półkolonie w Ognisku Wychowawczym "Nasz Dom" w Dębnie

270-tka uśmiechniętych, zadowolonych z wakacji dzieci, grupa kilkunastu animatorów, wychowawców oraz kierownik półkolonii - w takim składzie odbywały się półkolonie letnie od poniedziałku do piątku, w dniach od 25 czerwca do 13 lipca 2018 roku. Organizatorem było Ognisko Wychowawcze „Nasz Dom”, mieszczące się przy parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dębnie. W pracę byli mocno zaangażowani salezjanie, którzy poprzez swoją obecność i animację dodawali dodatkowego wymiaru - duchowego.

W każdym tygodniu wypoczynku, były przewidziane „dni wyjazdowe”. I tak na pierwszym turnusie były przejazdy do Gorzowa: do sali zabaw ACAPULCO, do kina HELIOS oraz do Centrum Wodnego Laguna znajdującego się w Gryfinie. Dni „na miejscu” w Dębnie były wypełnione czasem zagospodarowanym przez wychowawców - nadarzyła się okazja by pograć na Orlikach: przy ul. Daszyńskiego i Waryńskiego, pobawić się na placach zabaw, odbyć ciekawe podchody w lesie czy udać się na spacer nad Jezioro Krawczyka. 
W drugim tygodniu półkolonii starsze grupy oprócz wodnych atrakcji w Gryfinie oraz seansu w Gorzowie, udały się na park trampolin i bitwy laserowe do gorzowskiego FUN JUMPu. Młodsi uczestnicy dodatkowo byli w Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich, gdzie mogli podziwiać repliki dawnych stworzeń w skali 1:1. Ostatniego dnia dzieci i młodzież odwiedzili strażaków w Dębnie, którzy w sposób profesjonalny oprowadzili po budynkach jednostki i pokazali sprzęt ratujący życie i gaszący pożary.
Trzeci tydzień stał pod znakiem wody, ponieważ każda z sześciu 15-osobowych grup udała się dwukrotnie do Centrum Wodnego Laguna w Gryfinie, gdzie zabawom, pływaniu i zjeżdżaniu nie było końca. Dodatkowo kolejny raz gościnność okazał Gorzów Wielkopolski, gdzie dzieci i młodzież zobaczyli film „Iniemamocni 2” oraz przeżyła aktywnie czas na trampolinach i sali zabaw.
Podczas prawie trzech tygodni półkolonii, pogoda pozwalała na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, jedynie w trzecim tygodniu dzieci przypomniały sobie jak się chodzi w kurtkach przeciwdeszczowych. Wszystkie trzy turnusy, w którym brały udział dzieci w wieku od 6 lat i młodzież z gminy Dębna w liczbie 90 uczestników na tydzień, zostały wsparte finansowe przez Urząd Miasta i Gminy Dębno, rodziców i opiekunów dzieci oraz salezjanów. I cóż powiedzieć na końcu: do zobaczenia na półkoloniach- lecz nie latem za rok, ale już zimą podczas ferii! 


kl. Krzysztof Słapczyński SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl