loading...

Poniedziałek XV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Marii Magdaleny | czytania na dziś

Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Informacje

Zamknij wpis

Półkolonie w Rumi

Czy koniec zajęć w szkole musi oznaczać nudę? Wcale nie!

Przekonały się o tym dzieci z Oratorium im. św. Dominika Savio w Rumi, które przybyły na pierwszy turnus półkolonii pn.: „Mały Podróżnik”.

Kiedy tylko w naszych uszach przestał pobrzmiewać dzwonek kończący rok szkolny 2017/2018, rozpoczęliśmy pierwszy turnus naszych półkolonii, na który zgłosiło się pięćdziesięcioro uczestników.

Pod okiem przygotowanej kadry: wychowawców i animatorów, dzieci rozpoczęły podróż dookoła świata. Atrakcji nie brakowało, gdyż „wyjeżdżając” do Afryki, obu Ameryk, Australii i Azji graliśmy w piłkę nożną, bawiliśmy się na sali gimnastycznej, konkurowaliśmy na boisku, byliśmy na wycieczce w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Pojechaliśmy także do Sopotu, do Manufaktury Słodyczy „Ciuciu”, gdzie nauczyliśmy się, jak się robi słodycze i każdy przygotował sobie lizaka. Byliśmy także w kinie i dowiedzieliśmy się od Franka, głównego bohatera filmu pt.: „Odlotowy nielot”, że warto być uczciwym i dobrym człowiekiem, marzyć i te swoje marzenia spełniać. Każdy dzień rozpoczynaliśmy od modlitwy i także modlitwą kończyliśmy, ponieważ wiemy, że tylko na Panu Bogu możemy budować każdy dzień i całe nasze życie.

Przed nami kolejny turnus półkolonii, ale już dziś dziękujemy współbraciom i pracownikom Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego za udostępnienie szkoły na czas półkolonii oraz włodarzom Rumi, którzy dofinansowali nasz wypoczynek.

W swoim imieniu dziękuję także wychowawcom i animatorom, którzy ofiarnie poświęcają swój czas, swoje wakacje, aby służyć młodszym i pomagać im stawać się „dobrymi chrześcijanami i uczciwymi obywatelami” (św. Jan Bosko).

 

ks. Łukasz Pawłowski

 

 

 

 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl