loading...

XIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Bonawentury | czytania na dziś

Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza

Salezjanie

Zamknij wpis

Jasna Góra - spotkanie z Delegatką CMW dla Regionu SSW Europa Centralno-Wschodnia.

Podczas Kongresu ADMA odbyło się pierwsze spotkanie Radczyni Generalnej SSW Heleny Jankowskiej oraz Delegata SDB ks. Zenona Klawikowskiwego z zamianowaną w ostatnim czasie Delegatką CMW dla regionu SSW Europa Centralno-Wschodnia, s.Małgorzatą Ogrodnik. Podczas spotkania omówiono aktualną sytuację SSW w regionie oraz program spotkania Konsulty SSW ( Słowacja 14-16 X )

W Kongresie uczestniczyło wielu znamienitych gości zatem była też okazja do krótkej rozmowy z Matką Generalną, a także z Wikariuszem ks. Generała oraz ks.Markiem Chrzanem Radcą SDB Regionu Europa Północna.

Siostra Małgorzata na codzień pracuje w Moskwie. Oto słowa które skierowala do Salezjanów Współpracowników: 

”Przyznam szczerze, ze jeszcze nie bardzo do mnie dociera ta nowa rola delegatki.Wszystko stało się tak szybko i nieoczekiwanie. Pan Bóg ma swoje plany, czasem takie nieoczekiwane. Tę moją nową misję, którą będę przeżywac razem z Wami już dziś zawierzam Maryi Wspomożycielce i naszym Świętym.Salezjanie Współpracownicy od dawna są drodzy mojemy sercu. Do tej pory byli to Ci, którzy starają się żyć duchem salezjańskim na terenie Białorusi, Rosji i Ukrainy, a teraz mam okazję, by jeszcze bardziej to serce rozszerzyć dla tych, których Pan mi powierza dzisiaj w innych krajach. Pamiętajcie o mnie czasem w modlitwie, tak po bratersku i siostrzanemu, abym umiała tę misję dobrze wypełniać. ”


heljan
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła, tel. 067 352 27 20

Fax 067 352 27 56 , pila@salezjanie.pl