loading...

XV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Marii Magdaleny | czytania na dziś

Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Salezjanie

Zamknij wpis

Piła: Nowi członkowie Stowarzyszenia ADMA

Przypadająca w liturgii kościoła na 24. maja  uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych jest jedną z ważnych uroczystości w życiu wszystkich gałęzi Rodziny Salezjańskiej. Również w parafii pw. Św. Rodziny w Pile dzień Wspomożycielki otrzymał świąteczną oprawę.

Wieczorna Msza święta sprawowana jak 24. dnia każdego miesiąca ubogacona została obecnością sztandaru, specjalnie przygotowaną modlitwą wiernych i włączeniem się członków Stowarzyszenia do czytań.

Po Mszy świętej członkowie Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki Wiernych (ADMA) i inni czciciele Matki Bożej wzięli udział w Hołdzie Maryjnym animowanym przez ks. Janusza Zdolskiego – opiekuna wspólnoty lokalnej i inspektorialnego animatora duchowego ADMA. W czasie konferencji ks. Janusz przypomniał o rodzajach i warunkach uzyskania odpustów przez członkówStowarzyszenia.

Tradycyjny Hołd Maryjny połączony został z uroczystą celebracją przyjęcia czterech nowych członków, którzy w obecności zgromadzonych złożyli przyrzeczenia, otrzymali legitymacje, regulamin Stowarzyszenia i odznakę przynależności.

Po błogosławieństwie nowi członkowie Stowarzyszenia z radą lokalną ADMA i sztandarem stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Stowarzyszenie Maryi Wspomożycielki Wiernych zostało założone przez ks. Bosko i kanonicznie erygowane w Sanktuarium Maryi Wspomożycielki w Turynie 18 kwietnia 1869 roku i od początku uznane przez Księdza Bosko jako integralna część Towarzystwa Salezjańskiego.

Nowym członkom życzymy, by Maryja pomagała każdego dnia wzrastać w Panu Jezusie i nieustannie towarzyszyła swoją matczyną pomocą.W dalszym ciągu modlimy się o nowe powołania do Stowarzyszenia.

 

W imieniu rady lokalnej ADMA

Małgorzata Ankowska - Przewoźniak

 

Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła, tel. 067 352 27 20

Fax 067 352 27 56 , pila@salezjanie.pl