loading...

XV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Marii Magdaleny | czytania na dziś

Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Salezjanie

Zamknij wpis

Spotkanie opłatkowe Rodziny Salezjańskiej u Wspomożycielki w Rumi

W niedzielę, w święto Trzech Króli  po Mszy św. wieczornej   na plebanii Kościoła N.M. Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi  odbyło się spotkanie opłatkowe wspólnot Salezjanów Współpracowników oraz ADMA.  

W spotkaniu uczestniczyli również ks. proboszcz Kazimierz Chudzicki  oraz ks. Mariusz Kulpa - kierownik Oratorium. Opłatek rozpoczął się odśpiewaniem  „Wśród nocnej ciszy”  oraz  odczytaniem fragmentu Ewangelii św. Łukasza.

 Następnie ks. proboszcz Kazimierz oraz  ks. Mariusz oraz złożyli zebranym najserdeczniejsze życzenia świąteczno – noworoczne.  Ponadto ks. Mariusz wyraził swoją wdzięczność  za zaangażowanie salezjanów współpracowników w posłudze w oratorium. Księża również wysłuchali życzeń oraz podziękowań za opieką nad naszymi wspólnotami. Otrzymali też prezenty- książki - z których bardzo  uradowali się!

Kolejno były radosne chwile dzielenia się opłatkiem a  następnie słodki poczęstunek oraz  wspólne śpiewanie kolęd ( z pomocą śpiewników i … okularów)

 Kolędy przeplatane były wspomnieniami, min  Elżbieta Jonatowska opowiedziała przeżycia z Bożego Narodzenia spędzonego w Ugandzie u swojego syna – misjonarza- Waldemara. Na koniec  spotkania ks. Mariusz Kulpa zaprosił nas  do oratorium na zabawę karnawałową która odbędzie się 19 stycznia oraz na wspólne świętowanie z okazji  odpustu św. Jana Bosko.

Po czym ks.  proboszcz podziękował za piękne  przygotowanie spotkania oraz udzielił ojcowskiego błogosławieństwa na dobranoc.

Spotkanie opłatkowe  od wielu lat odbywa się tradycyjne w święto Trzech Króli –ponieważ to jest również dzień urodzin najstarszej salezjanki współpracownicy w Polsce (najprawdopodobniej  i na  świecie ) – Pani Franciszki Olewniczak, która obchodziła 98 rocznicę urodzin. W tym roku  z uwagi na pogarszający się stan zdrowia  Pani Franciszka  nie mogła uczestniczyć  w spotkaniu.

Przygotowaliśmy dla Jubilatki kartę urodzinową, z wpisem ks. Proboszcza oraz podpisami wszystkich obecnych. Kartę tę wraz z naszym darem- intencją Mszy św. – wkrótce przekażemy czcigodnej Jubilatce.

heljan

 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła, tel. 067 352 27 20

Fax 067 352 27 56 , pila@salezjanie.pl