loading...

XIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Bonawentury | czytania na dziś

Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza

Salezjanie

Zamknij wpis

Wiosenne spotkanie Konsulty Rodziny Salezjańskiej w Pile

28. kwietnia 2012 roku w gościnnym domu zakonnym Inspektorii pw. św. Wojciecha w Pile odbyło się wiosenne spotkanie Konsulty Rodziny Salezjańskiej, która zgromadziła przedstawicieli poszczególnych gałęzi Rodziny w osobach ks. Jarosław Pizoń- wikariusz inspektorialny, przewodniczący Konsulty, ks. Zenon Klawikowski- kierownik Ośrodka Duchowości Salezjańskiej i inspektorialny animator VDB, ks. Janusz Zdolski- inspektorialny animator duchowy ADMA, ks. Adam Popławski, siostra salezjanka Elżbieta Młynarczyk- dyrektorka domu salezjanek w Pile, p. Małgorzata Gozdera- inspektorialna koordynator SSW oraz p. Małgorzata Ankowska- Przewoźniak- przewodnicząca Rady Inspektorialnej ADMA.

Obrady rozpoczęto koncelebrowaną Eucharystią sprawowaną w kaplicy inspektorialnej pod przewodnictwem ks. Zenona Klawikowskiego. Homilię wygłosił ks. Jarosław Pizoń, który nawiązując do czytań i Ewangelii podkreślił potrzebę ciągłego podążania za Chrystusem, naśladowania Go w nieustannym wychodzeniu do drugiego człowieka. Jednym z koncelebransów był gościnnie ks. Marek Babicz.

Po przerwie na kawę rozpoczęły się obrady wg rozdanego programu. Przedstawiciele poszczególnych gałęzi dokonali podsumowania rocznej pracy i wskazywali najważniejsze wyzwania na przyszłość. Sporo czasu poświęcono na wypracowywanie form pracy, których celem jest troska o nowe powołania do Rodziny Salezjańskiej. Dokładnie został omówiony program VII Inspektorialnego Kongresu ku czci Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych zaplanowany w Rumi na 26. maja 2012 r. W celu integracji uczestników Kongresu i pogłębienia przeżyć duchowych, wzorem poprzednich spotkań, zaplanowano nawiedzenie sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie i wyjazd do Kniewa- zwiedzanie nowego dzieła salezjańskiego w Pilskiej Inspektorii. Uczestnicy Konsulty z ogromną troską omawiali założenia oraz różnorodne formy realizacji dużego przedsięwzięcia, jakim jest planowany w Pile od 21. do 23. września br. zlot wszystkich grup tworzących MGS ( Salezjański Ruch Młodzieżowy) oraz wszystkich gałęzi Rodziny Salezjańskiej. To wspólne radosne świętowanie ma zbliżyć wszystkie grupy i ruchy salezjańskie.

Spotkanie następnej Konsulty zaplanowano na 1. września 2012 roku.

Obrady zakończył wspólny obiad i błogosławieństwo.

Dziękujemy przedstawicielom Inspektorii Pilskiej za gościnę i serdeczną atmosferę spotkania.

 

Małgorzata Ankowska- Przewoźniak


Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła, tel. 067 352 27 20

Fax 067 352 27 56 , pila@salezjanie.pl