Wtorek, 28 marca 2017 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Rodzina Salezjańska

Mazurskie Wczasorekolekcje Salezjanów Współpracowników

Od 28 lipca do 4 sierpnia, w Pieckach na urokliwych Mazurach, odbyły się wczasorekolekcje Salezjanów Współpracowników i przyjaciół dzieła księdza Bosko.

Grupa 33 osób przeżywała ten czas na zwiedzaniu, radości, modlitwie, poznawaniu ks. Bosko i podziwianiu przyrody w tym szczególnie pięknym rejonie naszej Ojczyzny. Odwiedziliśmy sanktuarium w Świętej Lipce, starodawną, tajemniczą i niezwykłą Galindię, Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie, przeżyliśmy niezapomniany rejs statkiem z Rucianego – Nidy do Mikołajek, spływ łódkami i kajakami po przepięknej Krutyni. Część z nas, w ramach czasu do własnej dyspozycji, zwiedziła Mrągowo, zamek w Reszlu, Wilczy Szaniec i Park Miniatur Warmii i Mazur w Gierłoży. Ogladaliśmy ekspozycję w Muzeum Regionalnym w Pieckach, podziwiając zbiór rzeźb, figurek glinianych i miejscowych pamiątek. Ośrodek zorganizował grilla i taneczną zabawę, gdzie bawiliśmy się wraz z innymi gośćmi. Nie zabrakło wspólnej modlitwy brewiarzowej, Eucharystii, konferencji przybliżających nam postać i działalność św. Jana Bosko. W piątek udaliśmy się do kościoła w Pieckach, by tam wspólnie przeżyć dzień pokutny. Doświadczyliśmy także szczególnej opieki Bożej, gdyż podczas naszej nieobecności w Pieckach, potężna nawałnica łamała i wyrywała z korzeniami drzewa na terenie ośrodka, w którym mieszkaliśmy.
Tworzyliśmy radosną wspólnotę, młodą duchem i pełną entuzjazmu. W dużej mierze jest to zasługą wielkiego zaangażowania Eugeniusza Berdzika, radcy Rady Prowincjalnej SSW, odpowiedzialnego za wszasorekolekcje i prowadzącego ks. Marcina Nowickiego, Delegata SDB, ale też wszystkich uczestników, którzy współtworzyli radosną Rodzinę Salezjańską. Do zobaczenia za rok w kolejnym pięknym regionie Polski.
Uczestniczka Wczasorekolekcji

odsłon: 1670 | aktualizowano: 2012-08-10 07:59 |
projektowanie stron www szczecin, branding, logo design © 2010 - 2017 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła Tel. 067 352 27 20; Fax 067 352 27 56, pcholewa@salezjanie.pl [ Online: 10 os. ]