loading...

Środa V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Nereisza i Achillesa, Św. Pankracego | czytania na dziś

Imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego

Informacje

Zamknij wpis

Rzepczyno: wakacyjny wyjazd w góry

Bałtyk już w tym roku odwiedziliśmy, więc nadszedł czas na podbój Tatr! W dniach 27.06-5.07.2020 roku grupa wychowanków z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Jana Pawła II w Rzepczynie wyruszyła na południe Polski.

W dalekiej podróży chwilę wytchnienia dała nam wizyta w zaprzyjaźnionym MOW w Kaliszu. Zakopane natomiast powitało nas piękną pogodą, więc udało nam się podziwiać dzieła Stwórcy w całej krasie. Tatrzańskimi szlakami dotarliśmy na Giewont, Gęsią Szyję, a także nad Czarny Staw pod Rysami przez Morskie Oko. Wędrowaliśmy również śladami naszego Duchowego Patrona, św. Jana Pawła II, dlatego byliśmy w Wadowicach, krakowskich Łagiewnikach oraz Sanktuarium Maryjnym w Ludźmierzu i na Wiktorówkach. Skoro wdrapaliśmy się na „Dach Polski”, postanowiliśmy sprawdzić również, co słychać pod ziemią: w Kopalni Soli w Wieliczce. Wzgórze Królów Polskich nie ma przed nami żadnych tajemnic – zdobyliśmy także Wawel! Górskie wędrówki są mocno wyczerpujące, dlatego jedno popołudnie spędziliśmy w Termach Chochołowskich, rozgrzewając mięśnie w ciepłej, źródlanej wodzie.

Te dni były pełne radości, dobrej zabawy i integracji. Były też pełne Boga w codziennej Eucharystii i adoracjach Najświętszego Sakramentu. Skoro udało się zdobyć tak wiele tatrzańskich szczytów, podejmiemy się i tych duchowych: w pracy nad sobą, by być coraz lepszymi i wykorzystać szanse, które daje nam życie. Z pomocą Bożą na pewno się uda.

ks. Artur Dylewski SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl