loading...

XIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu | czytania na dziś

Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Informacje

Zamknij wpis

Spotkanie z Abby Johnson

1 listopada do polskich kin wszedł film pt. „Nieplanowane”, który opowiada historię życia Abby Johnson: od bycia dyrektorem jednej z klinik aborcyjnych Planned Parenthood, w której była odpowiedzialna za ponad 22 tys. aborcji, do osoby walczącej z kłamstwem dotyczącym zabijania dzieci nienarodzonych.

Arcybiskup Archidiecezji Kansas City Joseph Naumann po obejrzeniu tego filmu powiedział: Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz "Nieplanowane". Ostrzegam – jest drastyczny, bolesny, ale także… inspirujący. Wraz z filmem na rynku księgarskim ukazało się drugie wydanie książki o tym samym tytule.

Portal www.stacja7.pl informuje: Film "Nieplanowane" w ciągu pierwszych 3 dni wyświetlania w polskich kinach obejrzało aż 52 tys. ludzi - dowiedzieliśmy się u dystrybutora, czyli Rafael Film […] Cieszymy się, że tylu ludzi poszło na ten film i to pomimo trudnego weekendu, związanego z wyjazdami na groby bliskich. Mamy nadzieję, że on zmieni myślenie o aborcji u wielu osób – mówi Liliana Surma z Rafael Film, który jest dystrybutorem obrazu w Polsce.

Projekcja filmu i ukazanie się książki to dobra okazja, aby w środowiskach naszego posługiwania rozbudzać i umacniać świadomość piękna poczętego życia m.in. poprzez inicjatywę „Duchowej Adopcji Dziecka” oraz zgodnie z nauczaniem Kościoła głosić prawdę o dramacie aborcji (zob. m.in.: „Aborcja a Kościół”).

Warto również wspomnieć, że dzięki inicjatywie Ośrodka Duchowości i Kultury z Lądu Abby Johnson wraz z kilkoma innymi osobami z USA zaangażowanymi w działalność pro-life, w lutym przyszłego roku odwiedzi kilka miejsc związanych z salezjanami. Więcej informacji na ten temat można zdobyć odwiedzając witrynę internetową: www.abbywpolsce.pl.

Pamiętając o tym, że walka z aborcją, czy wręcz z przemysłem aborcyjnym, to walka z cywilizacją śmierci i mocami ciemności, módlmy się za wyżej opisane wydarzenia.

Ośrodek Duchowości i Kultury w Lądzie
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl