loading...

Sobota XIII tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Benedykta Opata | czytania na dziś

Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi

Informacje

Zamknij wpis

Szczecin: 81. zjazd formacyjny Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych

W dniach 25-27 stycznia 2019 r., w Szkołach Salezjańskich na Ku Słońcu w Szczecinie, odbył się 81. zjazd formacyjny Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych, którego tematem było hasło tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Panamie: "Oto ja Służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego słowa."

Zjazd rozpoczęliśmy nabożeństwem pokutnym oraz adoracją Najświętszego Sakramentu, w czasie której mieliśmy okazję powiedzieć Jezusowi, za co jesteśmy wdzięczni. Wieczorem mogliśmy napisać na karteczkach pytania, które chcielibyśmy zadać księżom.

Podczas zjazdu był czas na pracę w grupach: rozważaliśmy fragment Ewangelii wg św. Łukasza (Łk 1,26-38), fiat Maryi. W czasie zjazdu było wiele momentów, kiedy to mieliśmy możliwość podzielenia się swoim świadectwem wiary, o naszych trudnościach w jej wyznawaniu: zarówno na forum grupy, jak i w prywatnych rozmowach z bratem i siostrą lub z salezjanami.

Oprócz czasu dla ducha nie zabrakło też czegoś dla ciała. Odbyła się bitwa na śnieżki oraz lepienie bałwana SWE. Chętni mogli pograć w siatkówkę, a imprezę sobotniego wieczoru rozkręcali DJ Kasia i Józek ze wspólnoty SWE Szczecin: nie brakowało naszych tańców pielgrzymkowych, m.in. belgijki.

W zjeździe brała udział młodzież, która była lub jest związana z Salezjańską Pielgrzymką Ewangelizacyjną, Pustynią Miast. Były również osoby, które wcześniej nie miały kontaktu z wspólnotami salezjańskimi. Zjazd był pięknym doświadczeniem, umocnieniem wiary i spotkania z drugim człowiekiem.

tekst i zdjęcia: Monika Dziubka
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl