loading...

Sobota XIX tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Bartłomieja Apostoła | czytania na dziś

Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny

Informacje

Zamknij wpis

Szczecin: XIII Kapituła Inspektorialna PLN (dzień 1)

Relacja z pierwszego dnia obrad XIII Kapituły Inspektorialnej Inspektorii pw. św. Wojciecha. Kapituła Inspektorialna 2019 odbywa się w Zespole Szkół Salezjańskich w Szczecinie przy ulicy Ku Słońcu, a delegaci obradują nad tematem: „Jacy salezjanie dla współczesnej młodzieży?”

Kapituła rozpoczęła się uroczystą Eucharystią. Słowo wygłosił ks. Inspektor Roman Jachimowicz. Dosadnie wskazał uczestnikom na konieczność zmiany mentalności z zamkniętej i klerykalnej na pełną charyzmatycznego zaangażowania drogę bycia z młodzieżą.

Po celebracji przeszliśmy na aulę. Sesja plenarna rozpoczęła się od modlitwy w intencji kapituły, po której nastąpiło przemówienie młodzieży. Ks. sekretarz Michał Mejer poprosił młodych, aby podzielili się z nami swoim doświadczeniem spotkania salezjanów w ich życiu.

Następnie po dokonaniu formalnych czynności, takich jak wybór sekretarzy, skrutatorów i zatwierdzenie regulaminu przystąpiono do referowania stanu naszej Inspektorii. Zbliżające się dni będą służyły dokładnemu poznaniu i przyjrzeniu się naszej obecności wśród młodzieży w prowadzonych przez nas placówkach. Poczuwajmy się do odpowiedzialności za delegatów wspierając ich naszą modlitwą. Prośmy, by uczestnicy byli wsłuchani w głos Ducha Świętego i mieli odwagę by odnawiać swoją wierność księdzu Bosko i Kościołowi. 

kl. Piotr Warzocha SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl