loading...

XIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu | czytania na dziś

Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Informacje

Zamknij wpis

Szczecin: XIII Kapituła Inspektorialna PLN (dzień 3)

Relacja z trzeciego dnia obrad XIII Kapituły Inspektorialnej Inspektorii pw. św. Wojciecha. Kapituła Inspektorialna 2019 odbywa się w Zespole Szkół Salezjańskich w Szczecinie przy ulicy Ku Słońcu, a delegaci obradują nad tematem: „Jacy salezjanie dla współczesnej młodzieży?”

Trzeci dzień obrad wywołał podziw dla pracy salezjanów w Moskwie, Rostowie i Gruzji. Nasi współbracia zbudowali nas świadectwem tytanicznej pracy i doświadczeniem wielkiej biedy materialnej. Ich niełatwa praca przynosi piękne owoce, przyciągając coraz więcej ludzi, w tym wielu młodych, tworzących żywy i dynamiczny Kościół.

Dziś obradowano też nad kształtem dokumentów kapitulnych. Poddane refleksji zostały następujące tematy: priorytet posłannictwa salezjańskiego, profil współczesnego salezjanina i współpraca z ludźmi świeckimi. Po południu odbyło się nabożeństwo z adoracją Najświętszego Sakramentu poprowadzone przez dk. Łukasza Burnickiego SDB. Uczestnicy modlili się o światło Ducha Świętego przed wyborem delegatów na Kapitułę Generalną, która odbędzie się w Turynie w dniach 16.02-04.04.2020 roku, i zgromadzi salezjanów z całego świata. Wieczorem odbyło się głosowanie, które wyłoniło przedstawicieli naszej Inspektorii na KG 28. Oprócz ks. Inspektora Romana Jachimowicza SDB będą to ks. Adam Popławski SDB i ks. Witold Szulczyński SDB. Zastępcami zostali: ks. Szymon Kasprzak SDB i ks. Michał Mejer SDB.

kl. Piotr Warzocha SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl