loading...

XIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu | czytania na dziś

Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Informacje

Zamknij wpis

Szczecin: XIII Kapituła Inspektorialna PLN (dzień 4)

Relacja z czwartego, ostatniego dnia obrad XIII Kapituły Inspektorialnej Inspektorii pw. św. Wojciecha. Kapituła Inspektorialna 2019 odbywała się w Zespole Szkół Salezjańskich w Szczecinie przy ulicy Ku Słońcu, a delegaci obradowali nad tematem: „Jacy salezjanie dla współczesnej młodzieży?”

Czwartego, ostatniego już dnia Kapituły, w czasie homilii sekretarz inspektorialny ks. Michał Mejer SDB przypomniał, że musimy z wiarą prosić o nowe powołania. Po wspólnotowej Eucharystii zawierzyliśmy naszą Inspektorię Maryi Wspomożycielce Wiernych.

Obrady rozpoczęły się od zatwierdzenia dokumentów wypracowanych poprzedniego dnia, a następnie przedyskutowano zmiany w dyrektorium inspektorialnym – zbiorze zasad wyznaczających pracę naszej prowincji. Współbracia dbali o to, aby zapisy odpowiadały rzeczywistości, jak i o to, by wyznaczały horyzonty, do których mamy dążyć. W czasie obrad nie zabrakło głosów napomnienia, zwrócenia uwagi na istotę naszego posłannictwa i konieczności osobistej refleksji, na ile poświęcamy nasz czas młodzieży. Po dokonaniu poprawek i głosowaniach Ksiądz Inspektor dokonał zamknięcia obrad XIII Kapituły Inspektorialnej PLN.

Ostatnim punktem programu Kapituły był obiad, po którym delegaci rozjechali się do swoich wspólnot. Wypracowane w czasie obrad dokumenty muszą być przetłumaczone na język włoski i zatwierdzone przez Radę Generalną naszego Zgromadzenia.

Proces rozeznawania nie zakończył się definitywnie, bowiem czeka nas jeszcze przyszłoroczna Kapituła Generalna w Turynie. Od nas, salezjanów, zależy teraz, czy przejmiemy się podjętymi refleksjami i na ile podejmiemy próbę odnowy wierności naszemu posłannictwu.

kl. Piotr Warzocha SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl