loading...

Czwartek Wielkanocny | czytania na dziś

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Informacje

Zamknij wpis

Toruń: sukcesy uczniów Szkół Salezjańskich

Z dumą informujemy, że Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Toruniu czwarty rok z rzędu zajęła I miejsce w województwie kujawsko-pomorskim pod względem ilości laureatów i finalistów Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych.

Na uroczystej gali Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Pan Marek Gralik przekazał ks. Dyrektorowi Mariuszowi Witkowskiemu SDB specjalny List Gratulacyjny i puchar dla najlepszej szkoły podstawowej.

W tym roku zdobyliśmy 69 tytułów laureata i finalisty (w szkole podstawowej – 23 laureatów i 23 finalistów, a w gimnazjum 11 laureatów i 12 finalistów).
 

SZKOŁA PODSTAWOWA
LAUREACI:

Marek Rauchfleisz (biologia, chemia, fizyka, geografia, matematyka)
Piotr Karbowski (biologia, fizyka, geografia, j. niemiecki)
Dominika Pik (fizyka, j. polski, fizyka i astronomia)
Paweł Grabowski (historia)
Maja Buszman (j. angielski)
Ada Lewczak (j. angielski)
Teresa Masztalerz (j. angielski)
Marcelina Marcinkowska (j. angielski)
Franciszek Kalemba (j. angielski)
Zofia Hrynkiewicz (j. niemiecki)
Emilia Borodo (j. polski)
Krzysztof Osmański (j. polski)
Wiktoria Szymańska (j. polski)
Mikołaj Trzebuchowski (j. polski)
 

FINALIŚCI: 

BIOLOGIA: Karolina Gryń, Alicja Jędrzejewska, Marcelina Marcinkowska, Dominika Pik, Bartosz Seichter, Małgorzata Skorwider
CHEMIA: Dominika Pik, Wojciech Sielatycki
HISTORIA: Marek Rauchfleisz, Mikołaj Trzebuchowski
JĘZYK ANGIELSKI: Aleksandra Kalinowska, Piotr Karbowski, Szymon Pietruszka, Dominika Pik
JĘZYK POLSKI: Karolina Gryń,  Alicja Jędrzejewska, Marcelina Marcinkowska
MATEMATYKA: Oliwer Filipowicz, Paweł Osmański, Dominika Pik, Bartosz Seichter
 

GIMNAZJUM
LAUREACI:

Lidia Kłosowska (biologia, chemia, j. hiszpański)
Miłosz Konopacki (j. niemiecki, j. polski)
Michał Krajewski (chemia, historia)
Antoni Radkiewicz (chemia, fizyka)
Nina Komorowska (j. hiszpański)
Marcin Tyl (j. angielski)
 

FINALIŚCI:

BIOLOGIA: Zofia Raginia
CHEMIA: Maciej Szalaty, Karolina Ulman
GEOGRAFIA: Mikołaj Wajkert
HISTORIA: Agata Marchlewska
INFORMATYKA: Maciej Głowacki, Adam Grabowski
JĘZYK ANGIELSKI: Matylda Michalska
JĘZYK HISZPAŃSKI: Laura Lenkiewicz
JĘZYK POLSKI: Agata Rozynkowska,  Karolina Ulman
MATEMATYKA: Maciej Szalaty
 

Nauczyciele przygotowujący uczniów:
p. Barbara Kowalska (j. polski - 4 laureatów i 3 finalistów)
p. Aleksandra Szudy-Sojak (j. angielski - 4 laureatów i 2 finalistów)
p. Magdalena Lutowska (biologia - 3 laureatów i 8 finalistów)
p. Maria Bigos (chemia - 3 laureatów i 2 finalistów)
p. Arkadiusz Stern (j. niemiecki - 3 laureatów)
p. Aleksandra Karpińska (j. angielski - 2 laureatów i 3 finalistów)
p. Marcin Lejman (fizyka, matematyka - 2 laureatów i 3 finalistów)
p. Andrzej Sobieszczyk (historia - 2 laureatów i 3 finalistów)
p. Grażyna Piskorska (geografia - 2 laureatów i 1 finalista)
p. Katarzyna Wawrzyniak (j. hiszpański - 2 laureatów i 1 finalista)
p. Zbigniew Masłoń (fizyka - 2 laureatów)
p. Mikołaj Dembek (chemia - 1 laureat i i 2 finalistów)
p. Agnieszka Paczkowska (j. polski - 1 laureat i i 2 finalistów)
p. Agata Jędrzejewska (j. polski - 1 laureat)
p. Maria Piwińska (informatyka - 2 finalistów)
p. Kacper Dembek (matematyka - 1 finalista)
p. Małgorzata Kiełbasa (matematyka - 1 finalista)

Serdecznie gratulujemy!

Joanna Mińko - Dobrzyńska




Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl