loading...

Środa XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Piusa X | czytania na dziś

Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Informacje

Zamknij wpis

Toruń: warsztaty metodyczne dla nauczycieli

W piątkowe popołudnie 23 listopada b.r., w Szkołach Salezjańskich w Toruniu, już po raz czwarty odbyły się warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka angielskiego z Torunia i okolic. Ta edycja zatytułowana była „Od pasji przez CLIL do egzaminów”.

Warsztaty uroczyście otworzył Ks. Dyrektor Mariusz Witkowski SDB, a dzięki naszym sponsorom, tj. wydawnictwom Pearson i The Teacher, Szkole Językowej EMPiK oraz Księgarni Językowej BOOKS nikt nie wyszedł z zajęć warsztatowych z pustymi rękoma.Ponadto, dzięki dofinansowaniu Dyrekcji naszej szkoły, w czasie przerw wszyscy mogli posilić się i wzmocnić przed kolejną porcją wysiłku umysłowego.

A co do samych warsztatów, to nauczyciele mogli dosłownie posmakować, czym jest zintegrowane nauczanie językowe-przedmiotowe CLIL w trakcie sesji dr Beaty Trapnell, w której to rządziły banany, a ukoronowaniem godziny radosnych ćwiczeń aktywizujących był bananowiec własnej produkcji Pani Beaty.

Drugą sesją rządziła chemia i nauki przyrodnicze, a Pani Aleksandra Szudy-Sojak porwała nauczycieli swoim entuzjazmem i niebanalnymi ćwiczeniami, które pokazały wszystkim, że warto stawiać na przedmioty przyrodnicze na lekcjach języka angielskiego, aby rozwinąć dociekliwe umysły i pobudzić do pracy, co dzięki Pani Oli jest zawsze możliwe.

Na ostatniej sesji, organizatorka i koordynatorka warsztatów, Pani Anita Lewicka, zabrała wszystkich w świat Romeo i Julii, aby pokazać, że nauka języka przez internalizację literatury pomaga uczniom otworzyć się językowo, a jednocześnie przygotowuje ich niepostrzeżenie, a miejmy nadzieję, że skuteczne, do egzaminu ósmoklasisty.

Ważnym punktem warsztatów było krótkie wystąpienie dr Katarzyny Piotrowskiej, w którym uczestnicy zostali zaproszeni do wzięcia udziału w nowym konkursie ukierunkowanym na CLILa, a organizowanym przez naszą szkołę. Pierwsza edycja konkursu już w marcu, szczegóły wkrótce, a, jako że nauczycieli ocenili nasze warsztaty ponownie celująco, to z wielką radością przystąpimy do organizacji piątej edycji w kolejnym, wiosennym semestrze.

źródło: Szkoły Salezjańskie w Toruniu
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl