loading...

Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Informacje

Zamknij wpis

24. Ministranckie Święto Dominika Savio w Dębnie już za nami!

W zmiennej aurze, w oddalonych od siebie miejscach na terenie Dębna, ale w jednej wspólnocie - ministranci i salezjanie przeżywali czas spotkania, modlitwy i rywalizacji sportowej. Tak przebiegło 24. Ministranckie Święto Dominika Savio w Dębnie, które odbyło się w dniach  28-30.04.2017.

W piątek, 28.04 odbyło się uroczyste rozpoczęcie święta. Podczas wspólnej Eucharystii mogliśmy wysłuchać kazania i świadectw sportowców, które przybliżył nam ks. Edward Pleń sdb, krajowy duszpasterz sportowców.

Sobota była dniem rywalizacji lekkoatletycznej. Od rana do godzin ministranci stawali ze sobą w szranki w biegach, skoku w dal, przeciąganiu liny, pchnięciu kulą, i wielu innych konkurencjach.  Po obiedzie miał miejsce bieg o Puchar św. Dominika Savio. Pomimo przejmującego, jak na tę porę roku zimna, zarówno sportowcy, jak i publiczność nie pozwolili aby atmosfera na stadionie się ochłodziła. Po południu do Dębna zjechali się przedstawiciele Rodziny Salezjańskiej aby przeżywać raziem z ministrantami święto naszej Inspektorii. Wieczorem, na specjalnie ustawionej scenie, miało miejsce wręczenie nagród i program artystyczny. Wystąpiło kilka grup tanecznych i gwiazda wieczoru - Ireneusz Krosny.

Niedziela przywitała nas pięknym słońcem. Dzień otworzyła poranna Eucharystia ze wspólntą parafialną. Kazanie z modlitwą o powołania wygłosił ks. Maciej Sarbinowski sdb. Po Mszy św. nadszedł czas na najbardziej oczekiwaną rywalizację - piłkę nożną. Zawody odbywały się na trzech obiektach sportowcyh na terenie całego Dębna. Emocje towarzyszyły nie tylko piłkarzom. Trenerzy i opiekunowie w okolicy obiadu często mieli zdarte od dopingu gardła. O godzinie 15.30 został rozegrany mecz Salezjanie kontra ministranci. Walka była bardzo wyrównana, ale w rzutach karnych zwyciężyła reprezentacja ministrantów.

Po meczu odbyło się rozdanie nagód za piłkę nożną i klasyfikację drużynową i zakończne święta.

Wyrazy wdzięczności należą się wszystkim, którzy się przyczynili do przygotowania i przeprowadzenia tego wspaniałego wydarzenia - 

ks. Michałowi Słodkowskiemu - głównemu organizatorowi

ks. Henrykowi Łąckiemu - Dyrektorowi i Proboszczowi z Dębna

wszystkim sędziom, wolontariouszom i tym, którzy w jakikolwiej sposób przyczynili się do tego, że kolejne 24. Minstranckie Święto Dominika Savio wpisało się na karty historii naszej Inspektorii.

 

x. D.Ś.

foto: Anna Czajkowska

Salezjańska Grupa Medialna

 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl