loading...

Sobota XIII tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Benedykta Opata | czytania na dziś

Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi

Informacje

Zamknij wpis

Życie codzienne w Piśmie Świętym opisane ręką naszego współbrata

Nakładem Wydawnictwa Salezjańskiego ukazała się nowa, cenna książka naszego współbrata, ks. prof. Stanisława Jankowskiego SDB: "Życie codzienne w Piśmie Świętym. Środowisko – Religia – Kultura".

Tak oto w recenzji wydawniczej ocenia ją ks. prof. dr hab. Janusz Kręcidło MS:

Życie codzienne w Piśmie Świętym umiejętnie łączy dwa wymiary – naukowy i popularyzatorski – w podjętym temacie. Autor z jednej strony stawia sobie cel naukowej prezentacji podejmowanych zagadnień, o czym świadczy bogactwo cytowanych opracowań źródłowych, z których korzysta i stosowanie aparatu przypisów naukowych, z drugiej zaś strony nie przeładowuje swojej książki naukowym żargonem, czyniąc ją dzięki temu przystępną dla czytelnika nieposiadającego specjalistycznej biblijnej wiedzy. Recenzowana praca jest swego rodzaju wstępem do studiowania Biblii, podającym w sposób kompetentny kompendium wiedzy o jej kulturze od najstarszych warstw starotestamentowych po czasy Nowego Testamentu.

Ks. Stanisławowi należą się gratulacje za publikację tak cenną nie tylko dla biblistów i teologów, ale też dla czytelników, którzy pragną należycie przygotować się do zgłębiania tajemnic Pisma Świętego.

ks. Dariusz Sztuk SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl