Wyniki wyszukiwania dla:

Swobnica: „Młodzieńcze wstań & #FollowMe”

„Młodzieńcze wstań & #FollowMe” – to hasło ostatniego spotkania dla chłopców ze szkół ponadpodstawowych i starszych, które odbyło się w Swobnicy, w dniach 1-3 października 2021 roku.

Na zaproszenie odpowiedziało siedmiu chłopaków z Bydgoszczy i Lipusza, którym towarzyszyło czterech salezjanów, w tym odpowiedzialny za duszpasterstwo powołaniowe w naszej Inspektorii ks. Rafał Burnicki SDB z Ośrodka Duchowości i Kultury w Lądzie.

Hasło zjazdu nawiązywało bezpośrednio do miejsca spotkania (w Swobnicy przez ok. 30 lat był nowicjat salezjański) oraz do Archidiecezjalnych Dni Młodych, które odbywały się w nieodległej Chojnie. Bogaty program sprzyjał osobistej refleksji i wspólnej modlitwie, zabawie i integracji, a także poznawaniu życia salezjańskiego. Był czas na adorację Najświętszego Sakramentu, na doświadczenie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty i pojednania oraz na słuchanie Słowa podczas Eucharystii. W sobotniej konferencji ks. Rafał Burnicki SDB poruszył temat obowiązkowości: uczynił to przywołując postać ks. Bosko, który wskazał Dominikowi Savio, iż dobre wypełnianie własnych obowiązków może doprowadzić do świętości. Ks. Rafał zalecił uczestnikom spotkania, by w tym czasie skupili się na swoich zadaniach, tj. na modlitwie i nauce.

Weekend był też okazją do poznawania innych osób i miejsc. Sobotnia Eucharystia była bowiem sprawowana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, skąd udano się do Chojny, by wziąć udział w nabożeństwie pojednania i uwielbienia, a także by wysłuchać świadectwa s. Nulli, uzdrowionej za wstawiennictwem kard. Wyszyńskiego. Ostatnim punktem pobytu na ADM w Chojnie był koncert zespołu „niemaGotu”.

Uczestnicy zjazdu w Swobnicy już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania z cyklu #FollowMe, które odbędzie się w dniach 5-7 listopada br. w Gdańsku. Zapraszamy!

ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB

FOLLOW ME!


Podziel się tym wpisem: