Wyniki wyszukiwania dla:

Ląd: powrót Weekendu z ks. Bosko

Radość, sport, modlitwa – to niektóre spośród wielu elementów charakteryzujących ostatnie dni, którzy młodzi ministranci Inspektorii Pilskiej spędzili w Lądzie podczas Weekendu z ks. Bosko.

Po blisko dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa w murach lądzkiego klasztoru, w dniach 8-10 października 2021 roku, pojawili się ministranci z salezjańskich placówek naszej Inspektorii, by we wspólnocie umacniać swoją więź z Panem Bogiem, poznawać nowych kolegów i rywalizować w turniejach sportowych.

Na tę propozycję odpowiedziało blisko 70 ministrantów i ich opiekunów z Aleksandrowa Kujawskiego (parafia i szkoła), Debrzna, Dębna, Konina, Lądu, Piły (św. Jan Bosko), Rumi (NMP WW) oraz Szczecina (św. Jan Bosko i Ku Słońcu). Organizatorami spotkania byli ks. Piotr Przyborski SDB – inspektorialny delegat ds. ministrantów oraz ks. Rafał Burnicki SDB – inspektorialny delegat ds. powołań, kierownik Ośrodka Duchowości i Kultury w Lądzie, których wsparli współbracia z lądzkiego postnowicjatu.

Program Weekendu przewidywał znane formy salezjańskiej pracy z młodymi: był czas na wspólne posiłki, pogodne wieczory, Eucharystię, modlitwę różańcową, zmagania w piłkę nożną halową i w tenisa stołowego, poznawanie historii ks. Bosko poprzez prezentację scenek z jego życia, a także odkrywanie tajników klasztoru w czasie gry terenowej.

Na pytanie: „Czy przyjedziesz na kolejny Weekend?”, jeden z chłopców bez chwili zawahania odpowiedział: „Oczywiście!”. Zatem zapraszamy na następny Weekend z ks. Bosko, który odbędzie się w dniach 19-21 listopada br. Oczywiście w Lądzie!

ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB


Podziel się tym wpisem: