Wyniki wyszukiwania dla:

Misja Peru: Adwent 2021

Zgromadzenie Salezjańskie zbliża się do 152. wyprawy misyjnej, w której w niedzielę 21 listopada 2021 roku wyruszy 23 salezjanów. Inspektoria Pilska, poprzez obecność na terenie Gruzji, Rosji i Szwecji, również należy do grona inspektorii o charakterze misyjnym. Ponadto dała Kościołowi powszechnemu kilku misjonarzy, których chcemy wspierać w pełnionej posłudze.

Proponujemy naszym wspólnotom oraz całej Rodzinie Salezjańskiej Inspektorii Pilskiej wsparcie misjonarzy pochodzących z naszej Inspektorii. W ciągu roku, w czasie adwentu i wielkiego postu, będziemy prezentować dwie propozycje konkretnego wsparcia danego misjonarza.

Na czas tegorocznego adwentu proponujemy wsparcie wypraw misyjnych ks. Józefa Kamzy w Peru, który pisze m.in.:

Pieniądze na wyprawy skończyły się ok. pół roku temu. Na każdą wyprawę potrzebuję ok. 1200 PLN w paliwie, 1500 dla sternika, 1000 – jedzenie i inne. Razem to 3700 PLN. Każdego roku wykonuję ok. 12 wypraw.

Zatem docelowa kwota to: 45.000 PLN.

Jeśli uda się zebrać większą sumę, nadwyżkę przekażemy na odnowę dachu w kaplicach misyjnych (6.000 PLN) lub budowę nowych.

Zebrane ofiary można przekazywać do 28 grudnia br. na rachunek misyjny Inspektorii: 19 1600 1084 1844 9893 7000 0006 z dopiskiem „Misje – Peru”.

11 listopada 2021 roku, w 146. rocznicę Pierwszej Salezjańskiej Wyprawy Misyjnej, ks. Alfred Maravilla, radca generalny ds. misji, skierował do salezjanów m.in. takie słowa:

Dzisiaj salezjanin misjonarz nie jest tylko tym, który daje, ale przede wszystkim tym, który otrzymuje; nie tylko uczy, ale przede wszystkim uczy się od ludu, któremu służy, a który nie jest jedynie biernym odbiorcą jego wysiłków. Nie jest budowniczym ani nie jest tym, który gromadzi fundusze, ale jest przede wszystkim pokornym i dyskretnym mediatorem, który niczego nie zatrzymuje dla siebie, ale który stara się o podtrzymanie żaru świętości za pomocą ‘łaski jedności’, wspaniałomyślnie się poświęcając, aż po wyczerpanie się (por. Fratelli tutti, 284).

Wspomóżmy zatem tych, którzy poświęcają swoje życie, by inni mogli doświadczyć obecności Boga i poznać Jego miłość.

ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB
delegat ds. animacji misyjnej PLN


Podziel się tym wpisem: