Wyniki wyszukiwania dla:

Ląd: ministrancki Weekend z ks. Bosko

50 ministrantów z Inspektorii Pilskiej wzięło udział w drugiej odsłonie tegorocznego Weekendu z ks. Bosko w Lądzie nad Wartą, który odbył się w dniach 19-21 listopada.

W tym wydarzeniu wzięli udział ministranci wraz z opiekunami z placówek salezjańskich z Bydgoszczy (parafia), Debrzna, Dębna, Lubrzy, Lądu, Piły (Święta Rodzina), Rumi (św. Krzyż i NMP WW), Szczecina (św. Jan Bosko) oraz Torunia, a także chłopcy z Jarocina.

Dzięki zaangażowaniu opiekunów ministrantów, którzy licznie przybyli do Lądu, oraz inspektorialnego delegata ds. ministrantów ks. Piotra Przyborskiego SDB, ciche zakątki lądzkiego klasztoru zatętniły młodzieńczym entuzjazmem.

Program przewidywał wspólną modlitwę, Eucharystię, posiłki i zabawę, turniej halowej piłki nożnej. Niespodzianką był wyjazd do Lichenia, aby tam, pod kierunkiem pani przewodnik, poznać historię licheńskiego sanktuarium i bazyliki.

Salezjański klimat spotkania przypadł do gustu młodym ministrantom. Świadczyć o tym może chociażby opinia jednej z grup, że “weekend jest zbyt krótki”. Można by powiedzieć, że wszystko, co dobre, szybko się kończy… ale już zbieramy siły na kolejne spotkanie ministrantów.

ks. Rafał Burnicki SDB
fot. RB/ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB


Podziel się tym wpisem: