Wyniki wyszukiwania dla:

Zakopane: męski sylwester 2021/22

Dla wielu naszych rodaków Zakopane w czasie poświątecznym kojarzy się z zabawą sylwestrową przy pięknie przygotowanej scenie. Dla ośmiu młodych mężczyzn z naszej Inspektorii ten czas był doskonałą okazją do rozeznawania swojego powołania. Wspierani byli opieką duchową braci salezjanów: ks. Łukasza Burnickiego i ks. Rafała Burnickiego.

W dniach 28 grudnia – 2 stycznia spędzili czas męskiej wyprawy sylwestrowej, która łączyła to, co dla nich najważniejsze: Eucharystię, modlitwę brewiarzową i różańcową, osobistą refleksję, a także wyprawy górskie i zwiedzanie okolicznych atrakcji.

Celem wędrówek były szlaki górskie Doliny Strążyskiej, Doliny Białego, a także zamarzniętej Siklawicy i pokrytego śniegiem szczytu Sarniej Skały. Byli też tacy odważni, którzy zmierzyli się z Giewontem, Czerwonymi Wierchami i Kasprowym Wierchem. Modliliśmy się także w Sanktuarium Królowej Podhala w Ludźmierzu.

Wspólnotowe wyprawy górskie połączone były z osobistymi refleksjami dotyczącymi: poznania swoich słabych i mocnych stron, wiary i prawego sumienia. Są to trzy sfery, którym każdy miał przyjrzeć się osobiście i ogarnąć modlitwą włączając w to wysiłek i ofiarę wędrówki.

Codziennie zawierzaliśmy też siebie samych i sprawę powołania podczas Mszy św., w których uczestniczyliśmy w kościele św. Krzyża, kaplicy św. Jana Chrzciciela w Dolinie Chochołowskiej, w kaplicy sióstr albertynek w Domu św. Brata Alberta i Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

ks. Rafał Burnicki SDB


Podziel się tym wpisem: